Strona główna » Nowosci » Zagadka wizualna: Znajdź koło zębate, które obróci koło roweru w tym piekielnym labiryncie

Zagadka wizualna: Znajdź koło zębate, które obróci koło roweru w tym piekielnym labiryncie

Czy jesteś dobry w labiryntach? Spróbuj tego nowego typu labiryntu.

Dzisiejszy test to labirynt, który jest nieszablonowy. Mówiąc o rzeczach nieszablonowych, czy wiedzieliście, że największy labirynt na świecie znajduje się w Kalifornii? To labirynt Servlinks w La Pocatière, który zajmuje 301 474 metrów kwadratowych, czyli równowartość 55 boisk piłkarskich. Jego pokonanie zajmuje nie mniej niż 24 godziny. W tym teście dajemy Ci tylko kilka sekund na przejście, a dokładnie 20. Czy możesz podjąć to wyzwanie?

Jaki jest właściwy kanał do podjęcia?

Ten test na pierwszy rzut oka wydaje się trudny, ale z cierpliwością i wytrwałością dasz radę. Rozwiązywanie tego labiryntu to świetny sposób na rozwinięcie umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Nie zniechęcaj się więc i badaj różne opcje, aż znajdziesz wyjście.

Należy pamiętać, że ten test ma limit czasowy. Dla dzieci zrobimy jednak wyjątek. Będą one miały dużo czasu na ukończenie gry. Dorośli natomiast mają 20 sekund na zegarze.

© Grudna

 

Prawdziwą trudnością w tej grze jest zachowanie koncentracji. Najmniejsze wahanie i może się okazać, że będziesz musiał zrobić to wszystko od nowa. Umieść się w cichym pomieszczeniu. To bardzo ci pomoże i użyj ołówka, aby określić kierunek biegów.

Jaka jest logika tego konkretnego labiryntu?

Ten test jest nowym rodzajem labiryntu. Zasada pozostaje taka sama: znajdź wyjście. Jednak bardziej należy podkreślić, że chodzi o znalezienie sposobu obsługi koła roweru.

Trzeba będzie trochę pomyśleć i zrozumieć, jak działa ten system przekładni. Dla przypomnienia, system przekładni umożliwia przekazywanie mocy z koła zębatego napędzającego na koło zębate napędzane. Istnieje część główna i część podrzędna. Część podrzędna otrzymuje moc, ale minimalizuje wysiłek lub podwaja moc.

Na podstawie tej zasady rozwiąż ten test. Uważaj, bo zaraz zacznie się licznik czasu. Masz 20 sekund i ani jednej sekundy więcej.

Rozwiązanie

Nie udało Ci się obrócić koła? Prawdopodobnie się zgubiłeś. Aby dowiedzieć się, na którym poziomie utknąłeś, umieściliśmy odpowiedź na kursie w postaci obrazków.

© Grudna

 

Czy udało Ci się pokonać przynajmniej połowę obwodu? Jeśli tak, to dobra robota! Ale musisz się jeszcze postarać. Na naszej stronie oferujemy Ci kilka rodzajów testów, które pozwolą Ci podnieść swoje umiejętności.

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.