Strona główna » Nowosci » Wyzwanie matematyczne: musisz przesunąć tylko 2 zapałki, aby uzyskać najwyższą możliwą liczbę. Masz 20 sekund!

Wyzwanie matematyczne: musisz przesunąć tylko 2 zapałki, aby uzyskać najwyższą możliwą liczbę. Masz 20 sekund!

Udowodnij, że potrafisz rozwiązać to wyzwanie analityczne w 20 sekund!

Inteligencja analityczna charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi zdolnościami poznawczymi. Czy uważasz, że jesteś osobą inteligentną i potrafisz rozwiązywać różnego rodzaju zagadki? Wyzywamy Cię do udowodnienia tego w tym zabawnym teście IQ! Czy byłbyś w stanie rozwiązać tę analityczną zagadkę?

Test IQ: „Które zapałki należy przesunąć, aby uzyskać najwyższą liczbę?

Chociaż twój analityczny umysł jest wymagany do ukończenia tej gry, sama inteligencja analityczna nie wystarczy, aby rozwiązać tę zagadkę. Potrzebny jest też kreatywny umysł. Twoja wyobraźnia jest potrzebna, aby znaleźć rozwiązanie. Udowodnij, że potrafisz myśleć nieszablonowo, rozwiązując ten test IQ!

Twoje wyzwanie jest następujące: na poniższym obrazku znajduje się liczba 9441 utworzona z zapałek. Masz 20 sekund na myślenie i przesunięcie tylko dwóch zapałek, aby uzyskać najwyższą liczbę. Jesteście gotowi? 20 sekund zaczyna się teraz!

© Grudna

 

Test IQ: Właściwa odpowiedź

Czas minął i nie wolno zmieniać odpowiedzi. Więc jak ci poszło? Czy ta łamigłówka była dla Ciebie łatwa czy naprawdę trudna do rozwiązania?

Oto rozwiązanie:

Rozwiązanie

Najwyższy numer jaki można uzyskać przesuwając tylko dwie zapałki to 911 111.

Zastanawiasz się, jak uzyskać tę odpowiedź. Skoro masz tylko dwie zapałki, to musiałeś przenieść te dwie zapałki na cyfry 4 i zamienić je w 1. To daje ci o cztery więcej 1 niż ta, która już tam jest.

© Grudna

 

Rozumiesz?

Jeśli nie udało ci się uzyskać właściwej odpowiedzi, nie martw się, wielu z was oblało ten test IQ.

Odpowiedź wcale nie była oczywista. Jeśli chcesz mieć więcej szczęścia następnym razem z tego rodzaju wyzwaniem, możesz poprawić umiejętności swojego mózgu, ćwicząc z grami analitycznymi i strategicznymi. W takim razie koniecznie odwiedź naszą stronę, aby znaleźć więcej zagadek mózgowych i wizualnych do rozwiązania podczas zabawy!

Jeśli zdałeś dzisiejszy test IQ, to gratuluję! Naprawdę masz kreatywny, strategiczny i przede wszystkim mądry umysł. Ponieważ był limit czasowy, nie mieliśmy wątpliwości co do Twojej niezaprzeczalnej szybkości myślenia!

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.