Strona główna » Zwierzęta » Wychowała kota myśląc, że to kot, podczas gdy w rzeczywistości było to inne zwierzę

Wychowała kota myśląc, że to kot, podczas gdy w rzeczywistości było to inne zwierzę

Wychował kotkę myśląc, że to kot, podczas gdy w rzeczywistości było to inne zwierzę

Florencia Lobo nigdy nie przypuszczałaby, że kot, którego uratowała, wychowała i z którym spała w swoim łóżku, to w rzeczywistości urocza, dzika puma. Młoda Argentynka uratowała mu życie. Również po tym, jak mieszkała z nim przez dwa miesiące. Jednak musiała go porzucić.

Odkrycie:

W połowie września Florencia łowiła ryby z bratem w pobliżu Santa Rosa de Leales; miejscowości w prowincji Tucumán (północno-zachodnia Argentyna), gdzie mieszka.

Nagle zaczęła słyszeć serię odgłosów, więc zaczęła szukać, skąd one dochodzą. Znalazła małą jaskinię z dwoma młodymi kotami otaczającymi martwe ciało. Ta druga wydawała się być matką zwierząt.

Czytaj więcej
Oto 5 sekretów, które zapewnią dłuższe życie Twojemu pupilowi

Florencia postanowiła wyciągnąć koty z jaskini i zabrać je do domu. Nadała im imiona Dani i Tito i zaczęła je wychowywać jako zwierzęta domowe.

„Dani, która była samicą, wkrótce potem zmarła. Tito, samiec, stał się jej wiernym towarzyszem.. Florencia powiedziała również, że kotka była bardziej aktywna i zabawna niż inne koty, które znała.

Dwa miesiące po zamieszkaniu z nim, Tito upadł i nie był w stanie chodzić. Zabrała go do weterynarza. Weterynarz powiedział jej, że kot prawdopodobnie nie jest tym zwierzęciem, za które go uważała.

Następnie skontaktował się ze specjalistą, który potwierdził, że uroczy kot to w rzeczywistości puma jaguarundi.

Czytaj więcej
Babcia opiekuje się bezpańskimi kotami, jej wnuk wybucha śmiechem, gdy widzi jednego z nich

Myślała, że wychowuje kota, ale to było inne zwierzęŹródło: Capture Instagram
Przekazanie zwierzęcia

Florencia zadzwoniła wtedy do lokalnej fundacji, , która następnie przyjęła zwierzę pod opiekę i zwróciła je do naturalnego środowiska.

„Chcemy podziękować ludziom, którzy dali nam zwierzę. Chcemy wysłać wiadomość, że te zwierzęta nie są zwierzętami domowymi. Nie są kotami i powinny być na swoim miejscu” – powiedziała fundacja na swojej oficjalnej stronie na Facebooku. Ponadto powiedzieli, że puma ma trzy miesiące i miała pęknięcie na jednej z tylnych nóg.

„Chociaż wydaje się nieszkodliwy i przywiązała się do niego jak kot, nie mógł pozostać w domu, w którym się znalazł. Miejmy nadzieję, że jego powrót do zdrowia będzie szybki i będzie mógł wrócić na swoje miejsce” – dodała organizacja.

Młoda kobieta, która go uratowała, powiedziała wtedy. że tęskniła za Tito. Rzeczywiście, uważała go za swojego pupila.

Czytaj więcej
5 wskazówek, jak nauczyć psa ulżyć sobie poza domem

„Czuję, że będzie mu smutno beze mnie. Ponadto martwię się, że zostanie wypuszczony i nie będzie wiedział, jak się zachować, bo jest już oswojony. Ale myślę, że nie straci swojej dzikiej strony. Mam nadzieję, że wkrótce go odwiedzę” – powiedziała.

Puma yaguarundi „jest mało znaczącym gatunkiem ostrzegawczym”podaje gazeta Clarín. Występuje w całej Ameryce Łacińskiej, a jej średni rozmiar to 33 centymetry.

pic.twitter.com/lcd6dDwNVf

Czytaj dalej
Skąd mam wiedzieć, czy mój pies jest szczęśliwy? Odpowiedź ekspertów

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 7 marca 2023 r.

Jeśli chcielibyście przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.