Strona główna » Nowosci » Wizualne wyzwanie: Sprawdź swoje umiejętności, dostrzegając różne kaktusy na tym zdjęciu w mniej niż 10 sekund!

Wizualne wyzwanie: Sprawdź swoje umiejętności, dostrzegając różne kaktusy na tym zdjęciu w mniej niż 10 sekund!

Udowodnij, że masz rozwiniętą ostrość widzenia, rozwiązując ten test oka w mniej niż minutę.

Czy wiesz, że mimo swoich niewielkich rozmiarów mucha jest w stanie obejrzeć 200 obrazów na sekundę, czyli 8 razy więcej niż człowiek? Ta niesamowita zdolność do widzenia wielu obrazów jednocześnie jest możliwa dzięki okularom, które są twarzowymi oczami składającymi się z tysięcy nadwrażliwych komórek. Choć żaden człowiek nie jest zdolny do takiego wyczynu, dzięki kilku ćwiczeniom można rozwinąć swój wzrok. O to właśnie chodzi w dzisiejszym teście.

Czy potrafisz znaleźć kaktusa, który różni się od pozostałych?

Proponowany przez nas test zmierzy nie tylko Twoją ostrość widzenia, ale także to, czy masz szybszą niż przeciętna zdolność analizy. Baw się dobrze testując swoją wizję.

Aby wykonać to ćwiczenie wizualne, przyjrzyj się uważnie poniższemu obrazkowi. Przedstawia on serię kolczastych kaktusów, które wyglądają identycznie, ale przy bliższym poznaniu jeden kaktus różni się od pozostałych. Nie da się go łatwo zidentyfikować. Czas, jaki zajmuje ci znalezienie go, da ci wskazówkę co do twoich umiejętności wizualnych. Szukajcie w swoim własnym tempie. Nie należy jednak przekraczać limitu jednej minuty. Jeśli szybko zauważyłeś intruza, może to świadczyć o inteligencji. Zrób test, a jeśli go nie widziałeś, przejdź do sekcji rozwiązań poniżej.

© Grudna

 

Znalazłeś kaktusa?

10 sekund minęło! Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, czy masz ostre widzenie, czy nie.

Spójrz na poniższy obrazek, aby poznać rozwiązanie tego testu wzroku.

Rozwiązanie na zdjęciu

Kaktus, który wyróżnia się spośród innych, znajduje się po prawej stronie zdjęcia. Umieszcza się go w czwartym rzędzie i na jego końcu. Jest łatwo rozpoznawalny, ponieważ jego kolce są bardziej wyraziste niż u jego sąsiadów.

© Grudna

 

Czy udało Ci się go dostrzec w mniej niż 10 sekund? Jeśli tak, to masz niezwykły wzrok i bardzo dobre umiejętności plastyczne. Tak szybkie znalezienie kaktusa może wskazywać, że masz silne zdolności obserwacyjne i analityczne.

Jeśli znalazłeś go po minucie, masz słabą umiejętność koncentracji. Nie martw się, możesz go stymulować, aby był lepszy.

Jeśli nic nie zauważyłeś, to niestety może to być niepokojące. Upewnij się, że nie masz problemów ze wzrokiem.

Dziękuję za udział w tym teście i nie zapominaj, że codziennie dostępne są inne ćwiczenia wzrokowe.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.