Strona główna » Zwierzęta » Uwaga na objawy cichej białaczki u kotów

Uwaga na objawy cichej białaczki u kotów

Koty to zwierzęta domowe, które, choć wielu twierdzi, że są bardzo niezależne, kochają swoich właścicieli. Feliny to bardzo wyjątkowe stworzenia i jeśli znasz rzeczy, które najbardziej lubią, na pewno sprawisz im radość.

Adopcja zwierzęcia wymaga wielu czynników, aby utrzymać ją w zdrowiu. Ponadto musisz pamiętać, że są to bardzo inteligentne zwierzęta i charakteryzują się pięknem.

Nawet jeśli czasem wydają się bardzo temperamentne, te małe zwierzęta też kochają i jeśli je poznasz, wszystko będzie łatwiejsze.

Na przykład, Osoby, które mają koty wiedzą, że koty nie wyrażają dyskomfortu i bólu tak jak psy. Chociaż trudno jest zrozumieć, kiedy twój kotek jest chory lub potrzebuje czegoś, konieczne jest zwrócenie uwagi, aby mógł mieć szczęśliwe życie.

Jedną z najbardziej obawiających się chorób przy posiadaniu kota jest białaczka. Białaczka to choroba zakaźna, która jest uważana za poważną, ale bardzo powszechną. Wywołuje ją wirus FeLV czyli wirus białaczki kotów. Białaczka u kotów powoduje problemy z układem odpornościowym.

Ostrzeżenie: oto objawy cichej białaczki u kotówŹródło: Capture Instagram
Objawy białaczki u kotów

Víctor Sánchez Grau, lekarz weterynarii, napisał o objawach związanych z białaczką u kotów. Oto niektóre z objawów, na które powinieneś zwrócić uwagę należy zwrócić uwagę na:

 • Gorączka.
 • Zmęczenie.
 • Anemia.
 • Anoreksja.
 • Letarg.
 • Senność
 • Utrata wagi
 • Konwulsje
 • Zmiany skórne
 • Problemy z nerkami, układem oddechowym lub pokarmowym.
 • Słabość
 • Biegunka, między innymi.

Należy pamiętać, że istnieje wiele sposobów, w jaki kot może zachorować na białaczkę. Najczęstszym sposobem jest urodzenie się z nim, ponieważ przyczepia się do kota w macicy, podczas karmienia lub poprzez wymianę płynów ustrojowych.

Na przykład, pielęgnowanie się nawzajem, korzystanie z tej samej kuwety lub dzielenie się miskami z jedzeniem może prowadzić do walk, a gdy jeden z tych urazów zostanie ujawniony, może doprowadzić do śmierci psa, zwierzę może złapać wirusa.

Ostrzeżenie: oto objawy cichej białaczki u kotówŹródło: Capture Instagram

Podobnie wszystkie koty są podatne na białaczkę. Najbardziej zagrożone są jednak kocięta i młode koty. Dlatego też, jeśli chcemy przedłużyć życie kociaka, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, aby kontrolować lub zapobiegać tej chorobie.

Wreszcie, ważne jest, aby zauważyć, że białaczka u kotów nie jest uleczalna, ale przy odpowiednim leczeniu kotka może prowadzić normalne życie. Opieka nad zwierzęciem z tą chorobą obejmuje leki przeciwwirusowe, witaminy i immunoregulatory, które są przepisywane przez lekarza weterynarii.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.