Strona główna » Zwierzęta » To jest choroba, którą możesz się zarazić, jeśli codziennie śpisz z kotem

To jest choroba, którą możesz się zarazić, jeśli codziennie śpisz z kotem

To jest choroba, którą możesz się zarazić, jeśli śpisz z kotem każdego dnia

Choć koty to wyjątkowe zwierzęta i stały się jednymi z ulubionych pupili w domu, to codzienne spanie z nimi nie jest pozbawione ryzyka.

Rzeczywiście, ze względu na ich futro, Koty są skłonne do roznoszenia bakterii. Bakterie te mogą następnie gromadzić się na materacu, kocach, a nawet poduszce, na której mogą położyć głowę.

Również, jeśli zwierzę jest przyzwyczajone do spędzania swoich dni na zewnątrz, może przynieść z powrotem pchły i kleszcze na swojej sierści. Te pasożyty, które są trudne do wykrycia okiem, mogłyby przylgnąć do koców, tworząc ukąszenia w nocy.

Dlatego też eksperci zalecają, aby nie trzymać zwierzęta domowe na łóżku. Zamiast tego umieść je w miejscu oddalonym od miejsca, w którym śpisz, aby uniknąć ryzyka.

Oto choroba, którą możesz się zarazić, jeśli codziennie śpisz z kotemŹródło: Capture Instagram
Inne zagrożenia związane ze spaniem z kotem

Instytut Snu, który ma biura w Santiago de Chile, Panamie i Madrycie, mówi, że spanie ze zwierzęciem domowym jest powszechnym nawykiem, który wyzwala choroby związane między zwierzętami i ludźmi, które zmieniają sen, na przykład:

1. Tęgoryjec : Tęgoryjce to glisty jelitowe o długości co najmniej 0,6 cm, które w naturalny sposób atakują jelito cienkie.

2. Pierścienica : Według Mayo Clinic, najczęstszą infekcją związaną z grzybami na skórze jest grzybica. Jest to „wysypka skórna spowodowana przez infekcję grzybiczą”. W wielu przypadkach jest związana ze stopą atlety i rozprzestrzenia się po kontakcie z jednej osoby na drugą lub z zakażonym kotem. Głównym objawem wyróżniającym jest swędzenie skóry, które powoduje pojawienie się łusek na pośladkach, ramionach i/lub nogach.

Taką chorobą możesz się zarazić, jeśli codziennie śpisz z kotemŹródło : Capture Instagram

3. Choroba kociego zadrapania : Choroba ta jest spowodowana zakażeniem bakteriami z rodzaju Bartonella. W rzeczywistości występuje w wyniku ugryzienia lub podrapania przez kota.

Podsumowując, należy podkreślić. korzyści z posiadania zwierzęcia domowego Korzyści z posiadania zwierzęcia w domu, takie jak zwalczanie ciśnienia krwi, niepokoju, depresji, stresu itp. Ale nie powinniśmy zapominać że istnieją również zagrożenia dla zdrowia podczas spania z nimi.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.