Strona główna » Nowosci » Test osobowości: Odkryj swoją prawdziwą osobowość na podstawie sposobu, w jaki podajesz rękę

Test osobowości: Odkryj swoją prawdziwą osobowość na podstawie sposobu, w jaki podajesz rękę

Wystaw swoją osobowość i charakter na próbę dzięki temu testowi nawyków uścisku dłoni.

Twój uścisk dłoni może ujawnić twoją prawdziwą naturę i charakter. Z nawyków związanych z podawaniem ręki nietrudno poznać twoją prawdziwą osobowość.

Używanie obu rąk

Jeśli osoba używa obu rąk, aby uścisnąć twoją i pokrywa grzbiet twojej dłoni swoją, oznacza to, że akceptujesz jej dominację, ale jesteś otwarty na dyskusję. Ten rodzaj uścisku dłoni jest pośrednim sposobem powiedzenia „porozmawiajmy” i pokazuje, że jesteś szczery i otwarty na komunikację. Z drugiej strony, jeśli druga ręka jest umieszczona nad dłonią osoby, może to wskazywać na brak zaufania, np. formę samoobrony.

Dominujący uścisk dłoni

Ten uścisk dłoni, polegający na zwróceniu jej ku ziemi, świadczy o dominacji. Ten nawyk może sprawić, że będziesz wyglądać agresywnie. To tak jakby próbować zrobić masaż mówiąc, że jest się szefem i nie obchodzi nas co myśli druga osoba. Obracanie dłoni lekko w dół to znak, że lubisz mieć kontrolę nad innymi.

Uległy uścisk dłoni

Jeśli masz zwyczaj kierowania dłoni ku górze, może to świadczyć o uległym uścisku dłoni. Jest to odruch osób nieśmiałych lub łatwo onieśmielających się. Jeśli podajesz rękę w ten sposób, to znak, że nie jesteś pewny siebie i łatwo można Cię obezwładnić. Jeśli pozwolisz, by kciuk drugiej osoby spoczął na wierzchu twojej dłoni, wskazuje to, że jesteś pod jej kontrolą.

Uścisk martwej ryby

Jeśli masz wiotki, opadający jak martwa ryba uścisk dłoni, oznacza to, że brakuje ci zaangażowania i jesteś obojętny, a nawet słaby. Pokazuje, że można łatwo podporządkować się innym. Jednak w niektórych kulturach, np. w krajach afrykańskich, lekki uścisk dłoni jest grzecznym sposobem przywitania się z kimś. Natomiast mocny uścisk dłoni może być uznany za obraźliwy.

Marchewkowy uścisk dłoni

Ten uścisk dłoni, w którym ściskasz dłoń osoby między palcami wskazuje, że jesteś osobą pasywną. To może wyraźnie wysłać wiadomość, że jesteś całkowicie obojętny. Nawet nie zadajesz sobie trudu, by pokazać swoje intencje i charakter. Taki uścisk dłoni może zdradzać, że łatwo daje się popychać, jednak może też oznaczać, że nie lubisz kontaktu fizycznego.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.