Strona główna » Nowosci » Test matematyczny: Czy potrafisz znaleźć wartość każdego elementu i rozwiązać końcowe działanie w czasie krótszym niż 60 sekund?

Test matematyczny: Czy potrafisz znaleźć wartość każdego elementu i rozwiązać końcowe działanie w czasie krótszym niż 60 sekund?

W test dniaW dzisiejszym teście musisz znaleźć wartość liczbową każdego z tych kosmetyków (szminka, błyszczyk i podkład). Czy wiesz, że w średniowieczu noszenie szminki było uważane za czary?

Szminka była uważana za przedmiot mistyczny, a uwiedzenie mężczyzny szminką było karalne.

W tym matematycznej łamigłówce, wszystko co musisz zrobić, to znaleźć wartość każdego obiektu. Łatwo powiedzieć, ale aby odnieść sukces, musisz dowiedzieć się, ile wart jest każdy przedmiot. To wyzwanie to świetny sposób, aby rozwinąć swoje umiejętności matematyczne i kalkulacji umysłowej.

Musisz również użyć swojej logiki, aby znaleźć ostateczny wynik. Uważaj, masz tylko 60 sekund na rozwiązanie tej matematycznej zagadki.

Legrisou.fr

Aby znaleźć rozwiązanie, będziesz musiał zastosować swoją wiedzę z zakresu matematyki. Ta zagadka jest dostępna dla każdego, niezależnie od poziomu intelektualnego. Jeśli tylko będziesz wiedział jak wykonać daną operację, będziesz w stanie znaleźć odpowiedź.

Jakie operacje należy wykonać?

Aby zaliczyć ten test, należy zastosować się do kilku wskazówek. Przede wszystkim warto zwizualizować sobie wszystkie operacje przedstawione w teście. Następnie można użyć długopisu i papieru, aby zrobić notatki i ułatwić sobie obliczenia.

Następnie zaleca się stosowanie najbardziej podstawowych operacji, ale można również użyć równań, aby przejść szybciej. Weź również pod uwagę kolejność operacji i nie pomijaj linii, aby uzyskać właściwy wynik.

Na koniec weź stoper, gdyż czas w tym teście jest ograniczony.

Rozwiązanie tego testu

Wynik końcowej operacji to 15. Czy masz taką samą odpowiedź? Jeśli nie, oto szczegóły każdej operacji:

Co do pierwszego: 3 szminki są równe 30, więc jedna szminka ma wartość 10 (10/3).

W drugim wierszu: 1 szminka + 2 podkłady są warte 20. Możemy zatem rozwiązać ten wiersz w następujący sposób: 10 + 2x = 20 >> 2x = 20/10 >> x = 10/2 = 5. Fundament ma wartość 5.

W trzeciej linii: 1 podkład + 2 błyszczyki + 2 błyszczyki = 9.

Przekładając to na równanie, mamy: 5 + 2y + 2y = 9, czyli 4y = 9 – 5 >> y = 4/4 = 1. Glosariusz ma zatem wartość 1.

Wynik końcowy ostatniego wiersza to zatem. 5 + 1 × 10 = 15.

Legrisou.fr

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.