Strona główna » Nowosci » Test logiczny: Sprawdź swoje zdolności intelektualne, uzupełniając szachownicę. Tylko 3% może znaleźć rozwiązanie!

Test logiczny: Sprawdź swoje zdolności intelektualne, uzupełniając szachownicę. Tylko 3% może znaleźć rozwiązanie!

Masz dobry poziom intelektualny, jeśli zrekonstruujesz całą szachownicę!

Dziś sprawdzimy twoją umiejętność rzutowania się w przestrzeń kosmiczną. Zanim zaczniemy test, powiemy Ci zaskakujący fakt o przestrzeni kosmicznej. Czy wiesz, że w przestrzeni kosmicznej możesz nadal rosnąć? W rzeczywistości astronauta może urosnąć do 5 centymetrów wzrostu, jeśli nie jest poddawany żadnej grawitacji. Niesamowity fakt, który został zauważony na kilku astronautach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wróćmy na ziemię i oceńmy Twoją zdolność do projekcji myślenia w przestrzeń.

Jak uzupełnić tę szachownicę?

Ten test jest szczególnie trudny i tylko ci, którzy mają silne umiejętności rozumowania i dobrą pamięć, będą mogli rozwiązać tę wizualną zagadkę.

Aby znaleźć brakujące kształty, będziesz musiał użyć swojego umysłu i wyobrazić sobie, że układanka jest przed tobą. Wyzwanie polega na uzupełnieniu planszy poprzez rzutowanie kawałków tak, jakby były one możliwe do usunięcia.

Aby pomóc, część szachownicy jest już ustawiona i jak widać, kwadraty są w kolorze od żółtego do brązowego. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednie kombinacje. Które elementy pasują do siebie i jak tworzą kompletną szachownicę?

© Grudna

 

Jak ukończyć tę grę w szachy?

Jeśli zagadki to Twoja pasja, to będzie to dla Ciebie bułka z masłem. Chodzi o porządek i logikę.

Niewiele osób podjęło się tego wyzwania, ponieważ wymaga ono nie tylko głębokiego myślenia, ale także doskonałej pamięci wzrokowej. Musisz być w stanie zapamiętać kawałki już znajdujące się na planszy, jednocześnie dodając nowe kształty, aby uzupełnić konstrukcję. Jest to doskonałe i wymagające ćwiczenie umysłowe, które wymaga od Ciebie pełnej koncentracji, ale także silnej zdolności do myślenia przestrzennego.

Masz problem ze znalezieniem drogi? Oto rozwiązanie na poniższym obrazku

Dla tych z was, którzy już robili puzzle, istnieje kilka technik, które można wykorzystać w tym ćwiczeniu. Pierwszą techniką jest rozpoczęcie od krawędzi i narożników, które często są łatwiejsze do zidentyfikowania. Złóż te kawałki, aby utworzyć ramę szachownicy.
W naszej szachownicy są to kawałki 1, 3 i 4.

© Grudna

 

Aby dowiedzieć się, jak je umieścić, wystarczy policzyć liczbę kwadratów i znaleźć ich odpowiedniki na szachownicy. Wówczas zauważysz, że pionek numer 2 kontynuuje kontynuację już zebranych pionków. Wreszcie, zapamiętując już ułożone kawałki, wystarczy uzupełnić pozostałe kwadraty, czyli 6 i 4.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.