Strona główna » Nowosci » Test IQ: Zgadnij, która szklanka napełni się jako pierwsza. Podejmij to wyzwanie w mniej niż 20 sekund!

Test IQ: Zgadnij, która szklanka napełni się jako pierwsza. Podejmij to wyzwanie w mniej niż 20 sekund!

Udowodnij, że jesteś geniuszem, za którego się podajesz, rozwiązując tę wizualną zagadkę!

Istnieje wiele sposobów, aby zmierzyć swój poziom inteligencji. Zgadzamy się jednak, że testy IQ online, takie jak ten, który damy Ci dzisiaj, są najfajniejsze. Czy zgadzasz się z nami? W takim razie zapraszamy Cię do wystawienia swojego mózgu na próbę w tym teście logicznym. Czy jesteś w stanie sprostać wyzwaniu?

Test wizualny: „Która szklanka napełnia się szybciej?

Czy jesteś gotowy? Więc to jest Twoje wyzwanie. Na poniższym obrazku, kilka szklanek jest połączonych rurą, tak że jeśli uruchomisz wodę z kranu, każda szklanka się napełni. W sumie jest 7 ponumerowanych szklanek. Twoim zadaniem jest odgadnięcie, która z nich napełni się jako pierwsza. Zasługujesz na miano geniusza, jeśli uda Ci się to zrobić w rekordowym czasie!

© Grudna

 

Patrząc na obrazek, użyj wyobraźni, aby zwizualizować płynącą wodę z kranu. Uważaj na małe pułapki!

Test IQ: prawidłowa odpowiedź

Nadal nie udało Ci się rozwiązać tej wizualnej zagadki? Damy Ci drugą szansę, aby to zrobić. Aby ci pomóc, oto kilka wskazówek: jeśli spojrzysz na szklankę 7, pierwszą szklankę, która otrzymała wodę z kranu, ma ona dwie rury po bokach połączone ze szklankami 5 i 6. Więc szklanka 7 nie jest pierwszą, która się napełnia. Upewnij się więc, że wszystkie rury są sprawne.

Czy znalazłeś właściwą odpowiedź? Oznacza to, że masz dobre umiejętności obserwacji i analizy. Gratulujemy, jesteś geniuszem!

Przyjrzyj się rozwiązaniu na zdjęciach, jeśli nie udało Ci się odgadnąć prawidłowej odpowiedzi na ten test.

Rozwiązanie

© Grudna

 

Pierwszą logiką, jaką trzeba mieć, jest to, że to właśnie rura znajdująca się na niższej wysokości pozwala na szybsze napełnienie szklanki w dół. Ale ponieważ rura prowadząca do szklanki 5 jest zablokowana, pierwszą szklanką, która otrzyma wodę jest szklanka 6, a następnie 4. Zatem szklanką, która napełnia się jako pierwsza jest szklanka 4.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.