Strona główna » Nowosci » Test IQ: Wyostrz swoją logikę i siłę mózgu. Czy uda Ci się rozwiązać ten zapierający dech w piersiach quiz matematyczny?

Test IQ: Wyostrz swoją logikę i siłę mózgu. Czy uda Ci się rozwiązać ten zapierający dech w piersiach quiz matematyczny?

Poświęć trochę czasu, aby wyostrzyć swoje umiejętności logiczne i intelektualne z tym nowym testem IQ.

Czy uważasz, że masz to, czego potrzeba, aby rozwiązać nasz nowy test IQ? To całkiem proste wyzwanie do rozwiązania, o ile masz wystarczającą wiedzę matematyczną i dobre poczucie logiki. Jeśli masz te cechy, to znalezienie odpowiedzi na równanie będzie dla Ciebie łatwe.

Co musisz zrobić, aby zdać ten test IQ

Wykorzystaj swoje zdolności intelektualne, jeśli chcesz zdać ten nowy test IQ. Test polega na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na równanie matematyczne. Do zaliczenia potrzebna będzie koncentracja i znajomość zasad arytmetyki.

Na obrazku widać szereg liczb połączonych ze sobą znakami matematycznymi: dzieleniem, mnożeniem, odejmowaniem i dodawaniem. Musisz podać odpowiedź na następujące równanie: 12/2(5-2) = ?

Należy mieć świadomość, że nie jest to prosta kalkulacja. Między znakami istnieją priorytety, które musisz respektować. To pomoże Ci uzyskać prawidłowy wynik. Czy uważasz, że masz wiedzę potrzebną do osiągnięcia sukcesu? Zapraszamy do odkrycia odpowiedzi nieco dalej.

Jak rozwiązać test IQ?

Gdy spojrzysz na równanie, zauważysz, że ma ono nawiasy. Aby dowiedzieć się, do czego one służą, trzeba poznać zasady pierwszeństwa. W ten sposób zostanie ustalona kolejność operacji. W logice priorytetem powinny być dla Ciebie najpierw nawiasy, polecenia (potęgi i pierwiastki) następnie podziały, mnożenia, dodawanie i na końcu odejmowanie.

Musisz rozwiązać równanie w takiej kolejności.

Rozwiązanie testu IQ

Konkretnie należy więc zacząć od obliczenia elementów w nawiasach, czyli (5-2). Daje to 3. Następnie zauważ, że brak znaku przed nawiasem wskazuje na mnożenie. Mamy więc postać 12/2*(5-2). Po rozwiązaniu nawiasu należy zacząć od podziału 12/2 = 6. Następnie mnożysz odpowiedzi razem i masz 6*3 = 18.

Czy znalazłeś ten sam rezultat? Jeśli tak, to gratuluję, bo to świadczy o tym, że masz dobry zmysł logiczny i że dobrze znasz się na arytmetyce. Jeśli nie, nie przejmuj się. Poświęć trochę czasu na ćwiczenia arytmetyczne, aby zdać podobne testy IQ. Mamy w magazynie kilka quizów matematycznych, które mogą Cię zainteresować i które mogą pomóc Ci w ćwiczeniach.

Jeśli ten test pobudza Cię do działania od dłuższego czasu, zapraszamy do podzielenia się nim z rodziną i przyjaciółmi, aby rzucić im wyzwanie.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.