Strona główna » Nowosci » Test IQ: Udowodnij, że jesteś geniuszem, znajdując odpowiedź na tę zagadkę w 10 sekund!

Test IQ: Udowodnij, że jesteś geniuszem, znajdując odpowiedź na tę zagadkę w 10 sekund!

Chcesz wiedzieć, czy masz w sobie geniusza? Ten test IQ pomoże ci się o tym przekonać.

Dzisiejsze wyzwanie to zagadka matematyczna, którą musisz rozwiązać w czasie krótszym niż 10 sekund. Jest to wizualna i logiczna łamigłówka zaprojektowana, aby przetestować twoje umiejętności percepcji i rozumowania. Wiele osób próbowało rozwiązać to wyzwanie, aby odkryć swoje umiejętności i logikę.

Przegląd testów IQ: Rozwiąż równanie matematyczne w mniej niż 10 sekund

Aby zaliczyć to wyzwanie, musisz wykorzystać swoje umiejętności logicznego myślenia. Dzisiejszy test ma formę równania z owocami i liczbami. Musisz znaleźć wartość każdego owocu, aby znaleźć rozwiązanie.

© Grudna

 

Pierwsze równanie mówi, że suma 3 jabłek jest równa 30. W drugim równaniu widać, że jedno jabłko dodane do 2 bananów równa się 18. Trzecie równanie sugeruje, że jeden banan odjęty od jednego kokosa równa się 2.
Trzeba więc rozwiązać czwarte równanie, które brzmi: ile jest kokosa plus banana plus jabłka?

Bądź ostrożny, musisz znaleźć właściwą odpowiedź w czasie krótszym niż 10 sekund.

Odpowiedź na wyzwanie Rozwiąż równanie matematyczne w czasie krótszym niż 10 sekund

Aby znaleźć rozwiązanie tej matematycznej zagadki, konieczna jest dokładna analiza obrazu. Oto odpowiedź na ten test IQ:

  • Pierwsze równanie: jeśli suma 3 jabłek jest równa 30, to znaczy, że wartość jabłka jest równa 10.
  • Drugie równanie: suma jednego jabłka i dwóch bananów równa się 18. Usunięcie wartości jabłka daje 8. Ponieważ są dwa banany, to tę liczbę trzeba podzielić przez dwa. Wartość banana wynosi zatem 4.
  • Trzecie równanie: przedstawia odejmowanie banana z kokosami, których jest 2. Zastąpienie banana jego wartością daje 2. Kokosy mają zatem wartość 2.

Zastępując owoce ich odpowiednimi wartościami, otrzymujemy wynik 16. Innymi słowy, 2 + 10 + 4 = 16.

Jednak, jeśli zauważyłeś, ostatnie równanie ma tylko jeden kokos. Trzeba więc podzielić wartość kokosa przez dwa. Trzeba też odjąć 1 punkt bananowi, bo w równaniu są tylko trzy banany zamiast 4. Zastąpienie owoców tymi nowymi wartościami daje inny wynik: 1 + 10 + 3 = 14.

© Grudna

 

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.