Strona główna » Nowosci » Test IQ: Rozwiąż ten problem matematyczny, przesuwając pojedynczy mecz i udowodnij, że jesteś inteligentny!

Test IQ: Rozwiąż ten problem matematyczny, przesuwając pojedynczy mecz i udowodnij, że jesteś inteligentny!

Skoncentruj się i wykorzystaj swoje podstawowe umiejętności matematyczne

Czy w ostatnim czasie rozwinęła się u Ciebie pasja do testów IQ i osobowości? Trzeba przyznać, że te zajęcia sprawiają przyjemność i są rozrywką.

Zwłaszcza, że te wyzwania mózgowe pozwalają ocenić swoją inteligencję czy osobowość. Dziś proponujemy Wam wystawić na próbę swoje zdolności poznawcze. Bawcie się dobrze!

Test IQ: „Popraw to równanie przesuwając jedną zapałkę

Czy graliście kiedyś w matematyczne wyzwania z zapałkami? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że aby rozwiązać tę zagadkę, musisz być szybki i precyzyjny w myśleniu.

Trzeba też się skupić i wykorzystać podstawowe umiejętności matematyczne. Możesz to zrobić? Więc udowodnij to!

Aby wykonać ten test IQ, najpierw spójrz na równanie na poniższym obrazku: 5 + 4 = 7.

© Grudna

 

Widać, że to równanie jest błędne. Twoim wyzwaniem będzie więc zrównoważenie tego i uzyskanie właściwego równania. Aby to zrobić, możesz przesunąć mecz. Bądź ostrożny, wolno ci przenieść tylko jeden mecz. Dlatego zastanów się dobrze, zanim udzielisz odpowiedzi.

Test IQ: właściwa odpowiedź

Czy znalazłeś odpowiednią zapałkę, którą należy przenieść, aby poprawić to równanie? Ile czasu zajęło ci rozwiązanie równania?

Jeśli tak, to świadczy o twojej inteligencji. Test nie był dla Ciebie aż tak trudny. Chciałbyś podjąć trudniejsze wyzwania matematyczne?

Na szczęście na naszej stronie mamy listę testów IQ. Zapraszamy do odwiedzenia naszej platformy, aby znaleźć wyzwania odpowiadające Twojemu poziomowi IQ.

Jeśli natomiast nie udało Ci się rozwiązać tej matematycznej zagadki, to znaczy, że tym razem nie byłeś wystarczająco bystry. Pamiętaj, aby ćwiczyć bardziej regularnie, aby poprawić swoje umiejętności. Spójrz na poniższy obrazek, aby zobaczyć rozwiązanie testu IQ.

© Grudna

 

Rozwiązanie

Błędnym równaniem było 5 + 4 = 7. Aby poprawić równanie, trzeba przenieść jedną z zapałek z liczby 5. Trzeba wziąć pionową zapałkę, która jest po lewej stronie liczby i przenieść ją na prawą stronę, aby powstała liczba 3. W ten sposób otrzymamy poprawne równanie z 3 + 4 = 7.

© Grudna

 

Teraz, gdy rozumiesz logikę tej zagadki, dlaczego nie podzielić się nią ze swoimi przyjaciółmi i rodziną? Rzuć wyzwanie swoim znajomym i rodzinie za pomocą tego testu IQ. Jeśli nie potrafią tego zrobić, możesz im wyjaśnić odpowiedź.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.