Strona główna » Nowosci » Test IQ: Odgadnij liczbę słoni na tym zdjęciu w mniej niż 20 sekund

Test IQ: Odgadnij liczbę słoni na tym zdjęciu w mniej niż 20 sekund

Baw się dobrze i odkryj, jak bardzo jesteś skrupulatny i spostrzegawczy.

Dzisiejszy test ma za zadanie pokazać, jak rozwinięta jest Twoja percepcja. Wyzwanie polega na odgadnięciu, ile słoni znajduje się na obrazku. Aby znaleźć rozwiązanie, wystarczy obserwacja i uwaga.

Prezentacja testu IQ: odgadnij liczbę słoni na obrazku

Przedstawiony Ci test IQ jest złudzeniem optycznym lub iluzją wizualną. Jest to spowodowane przez układ wzrokowy i charakteryzuje się postrzeganiem, które różni się od rzeczywistości.

Iluzja optyczna prowadzi do błędnej interpretacji obrazu lub sceny, na którą patrzysz. Z praktyką i wytrwałością znajdziesz rozwiązanie.

 

Dzisiejsze złudzenie optyczne oparte jest na wizerunku kilku słoni. Są one przedstawione w dość skomplikowanej formie na pomarańczowym tle. Wyzwanie polega na odgadnięciu dokładnej liczby słoni. Łatwo znajdziesz odpowiedź, jeśli nie będziesz polegać tylko na swoich oczach, ale także na istocie rzeczy.

Wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać złudzenie optyczne

Przed rozpoczęciem badania wzroku należy poświęcić czas na odpoczynek dla oczu. Możesz też spróbować oddalić się od jasnego światła ekranu. Zamknij oczy na kilka sekund i oddychaj głęboko, aby się uspokoić, to pomoże Ci się skoncentrować.

Oddalić się od wszystkich źródeł rozproszenia i pobudzenia. Zadbaj o wygodę i poświęć czas na oczyszczenie umysłu, aby lepiej wykonywać swoje zadania. Przyjrzyj się uważnie obrazkowi i spróbuj policzyć, ile słoni wyskakuje Ci na zdjęciu.

Jeśli jesteś uważny i masz dobre umiejętności obserwacji, będziesz mógł szybko znaleźć odpowiedź.

Rozwiązanie znajdziesz klikając na „Dalej” poniżej.

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.