Strona główna » Nowosci » Test IQ: Która szklanka napełnia się szybciej? Udowodnij, czy zasługujesz na miano geniusza, czy nie.

Test IQ: Która szklanka napełnia się szybciej? Udowodnij, czy zasługujesz na miano geniusza, czy nie.

Znajdź rozwiązanie tej zagadki, aby udowodnić, że masz wysokie IQ.

Chcesz przetestować swoją moc mózgu? Proponujemy Ci ten dość trudny test IQ, abyś poddał go próbie. Jeśli potrafisz znaleźć właściwą odpowiedź, jesteś jednym z inteligentnych. Jesteście gotowi? Przeczytaj poniższe instrukcje.

Z czego składa się ten test IQ?

Zanim zaczniesz, zalecamy, abyś zrobił sobie wygodne miejsce przed przystąpieniem do tego testu. Dzięki temu Twój mózg będzie mógł spokojnie funkcjonować.

W dzisiejszym teście kilka okularów połączonych jest wężem. Następnie przepuszczasz wodę z kranu do tych szklanek. Twoim zadaniem jest dowiedzieć się, która ze szklanek zapełni się jako pierwsza.

Dla ułatwienia identyfikacji każda szklanka jest oznaczona numerem. Przyjrzyj się dokładnie każdemu kieliszkowi i unikaj wszelkich małych pułapek, które mogą cię rozproszyć. Użyj wyobraźni, wizualizując wodę płynącą z kranu. Łatwo będzie Ci odgadnąć, która szklanka zostanie napełniona jako pierwsza.

Jeśli potrafisz to zrobić w rekordowym czasie, zasługujesz na miano geniusza.

Kilka wskazówek

Aby pomóc Ci szybko znaleźć odpowiedź, oto kilka wskazówek. Jeśli przyjrzysz się dokładnie szkłu 7, ma ono rury po obu stronach. Rury te prowadzą do szyb 5 i 6 i łączą je. Oznacza to, że szkło 7 nigdy nie zapełni się jako pierwsze. Następnie przyjrzyj się dokładnie szklance, która znajduje się na tej samej wysokości co ta szklanka. Być może znajdziesz tam właściwą odpowiedź.

Która szklanka napełnia się pierwsza?

Jeśli się nad tym zastanowić, rury, które znajdują się niżej, są znacznie bardziej narażone na szybkie zapełnienie. Oznacza to, że rura odprowadzająca wodę do szyby numer 5 będzie szybko płynąć.

Możemy zatem stwierdzić, że szklanką, która wypełni się jako pierwsza, będzie szklanka nr 4. Czy udało Ci się znaleźć tę odpowiedź? Gratulujemy, jeśli udało Ci się go znaleźć.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi, zawsze możesz nadrobić zaległości. Aby to zrobić, regularnie wykonuj ćwiczenia z zakresu burzy mózgów.

Wiedziałeś? IQ można poprawić poprzez wykonywanie testów zmuszających do myślenia, regularne czytanie lub naukę nowego języka. Jednak tylko specjalista może powiedzieć więcej o twoich możliwościach intelektualnych.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.