Strona główna » Nowosci » Test IQ: Jak uzyskać 5 trójkątów przesuwając 3 zapałki? Masz 40 sekund!

Test IQ: Jak uzyskać 5 trójkątów przesuwając 3 zapałki? Masz 40 sekund!

Użyj wiele myśli i pomysłowości, aby znaleźć odpowiedni wynik.

Czy wiesz, że testy meczowe służą do oceny poziomu inteligencji? Są one wykorzystywane w testach IQ dla celów psychologicznych, ale także w rozmowach kwalifikacyjnych.

W dzisiejszym teście będziesz musiał przenieść lub ułożyć zapałki tak, aby utworzyć 5 trójkątów. Dzięki temu testowi możesz ocenić swoje umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów.

Jak rozwiązać ten test meczowy w mniej niż 40 sekund?

Ten test jest szczególnie trudny i musisz wykorzystać wszystkie swoje umiejętności wizualne, zarówno logiczne, jak i rozumowe.

Aby rozwiązać tę zagadkę, musisz przenieść 3 zapałki, nie więcej i nie mniej, aby uzyskać 5 trójkątów. Można je przesuwać w dowolnym kierunku bez ograniczeń. Nie ma też znaczenia jaki kształt mają trójkąty, byle miały 3 boki, to najważniejsze. Uważaj, czas nie jest po twojej stronie, masz 40 sekund.

© Grudna

 

Jak dojść do 5 trójkątów?

To ćwiczenie jest szczególnie trudne, nawet najbardziej inteligentni mogą nie mieć rozwiązania. Aby dotrzeć do 5 trójkątów, trzeba uważnie przeczytać tytuł testu i wykazać się sprytem.

Na powyższym obrazku masz łącznie 9 meczów. Wiedząc, że trójkąt ma trzy boki, daje to dokładnie trzy zapałki na trójkąt. Czy ta logika może zostać złamana? Tak, jest to możliwe dzięki strategicznemu przesuwaniu zapałek.

Jeśli potrafisz to zrobić, należysz do intelektualnej elity. Nie pozwól, aby zegar Ci przeszkadzał i pomyśl o wszystkich możliwych możliwościach.

Rozwiązanie znajdziesz klikając na „Dalej” poniżej.

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.