Strona główna » Nowosci » Test IQ: geniusze trafiają w 10 sekund! Zdecydowanie powinieneś spróbować

Test IQ: geniusze trafiają w 10 sekund! Zdecydowanie powinieneś spróbować

Postępując zgodnie z logiką z tym problemem matematycznym, rozwiążesz go łatwo i szybko.

Równanie matematyczne to test na logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Przy odrobinie koncentracji i dużym zmyśle obserwacji geniusze błyskawicznie znajdą odpowiedź. Dlatego pospiesz się i zrób to sam.

Jaka jest odpowiedź na to równanie matematyczne?

Podkreślona jest tu liczba 7, powtórzona 6 razy, gdzie trzeba ją obliczyć za pomocą umownych znaków +, -, x i /. W kolejności, w jakiej jest przedstawiony, problem składa się najpierw z dodawania, potem z dzielenia, kolejnego dodawania, mnożenia i odejmowania. Nawet dzieci mogą rozwiązać to równanie, ponieważ wystarczy kierować się logiką, aby rozwiązać obliczenia. Jeśli na pierwszy rzut oka problem wydaje się trudny, to wcale taki nie jest, bo właśnie taki test jest oferowany podczas egzaminów. Jest to wariant wielu testów z liczbami i literami, które wymagają logiki.

© Grudna

 

Dlaczego warto zrobić test z matematyki?

Wyzwanie matematyczne sprawdza poziom inteligencji i szybkość, z jaką udaje się rozwiązać problem. Po wstępnym przyjrzeniu się postawionemu problemowi, zastanawiamy się nad logiką, jaką należy zastosować, zastanawiając się, który rodzaj obliczeń jest pierwszy: dodawanie, odejmowanie, dzielenie czy mnożenie. Następnie wykonujemy obliczenia i w krótkim czasie znajdujemy rozwiązanie równania matematycznego. Przy różnych rodzajach problemów matematycznych 99% osób oblewa ten test. Przy tego rodzaju równaniu rozumujesz i pracujesz głową, stosując metodę rozwiązywania poznaną na studiach. Przy tego rodzaju problemie matematycznym doskonalisz również swoje umiejętności plastyczne.

Rozwiązanie

Czy rozwiązałeś to równanie w sposób logiczny, przestrzegając zasad pierwszeństwa?

© Grudna

 

W tym równaniu trzeba zacząć od rozwiązania mnożenia, bo nawiasy są tu niewidoczne. Następnie przychodzi podział, zanim przejdziemy do dodawania i odejmowania. Prawidłowa odpowiedź to 50.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.