Strona główna » Nowosci » Test IQ: Czy możesz odgadnąć brakującą liczbę w tej zagadce matematycznej w ciągu 20 sekund?

Test IQ: Czy możesz odgadnąć brakującą liczbę w tej zagadce matematycznej w ciągu 20 sekund?

Ten test IQ da ci jaśniejszy obraz twoich możliwości intelektualnych.

Jeśli lubisz gry logiczne, jak również liczby, równania i matematykę w ogóle, to ten test IQ jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź swoje umiejętności, jednocześnie dobrze się bawiąc przy tej łamigłówce. Rzeczywiście, kończąc to wyzwanie, zostaniesz zakwalifikowany jako geniusz, a Twoje zdolności analityczne zaimponują wszystkim wokół. Nie czekaj dłużej i spróbuj podjąć wyzwanie!

Czego się od Ciebie oczekuje

Do tego testu przedstawiamy Ci obrazek, na którym znajduje się kilka ciągów liczb. Każda liczba będzie obramowana i opatrzona strzałką, która wskazuje albo na następny bąbelek, albo na ten obok. Jednak jeden z tych bąbelków zawiera tylko znak zapytania. Należy pamiętać, że liczba siedem (7) nie jest w żaden sposób błędem. Dlatego, aby odnieść sukces, będziesz musiał zidentyfikować liczbę, która powinna znajdować się w tej bańce. Od Ciebie zależy, czy spróbujesz znaleźć i zrozumieć logikę w tej sekwencji liczb.

© Grudna

 

Jaki jest sens tego typu testów?

Przede wszystkim, zagadki i łamigłówki to świetny sposób na relaks i produktywność w tym samym czasie. Rzeczywiście, podjęcie tego rodzaju wyzwania pozwala na ćwiczenie mózgu i doskonalenie umiejętności intelektualnych, zdolności obserwacji i analizy oraz poczucia logiki. Ponadto, dzięki temu testowi nauczysz się bardziej koncentrować, zwracać uwagę na szczegóły i wytrwać w rozwiązywaniu problemu.

Jak rozwiązać tę matematyczną zagadkę?

Czy jesteś gotowy? Oto prawidłowa odpowiedź: dwanaście (12)! Gratulujemy tym, którym się udało, zasługujecie na tytuł geniusza. Dla tych, którym się nie udało, nie martwcie się, wszystko wam wyjaśnimy, a rozwiązanie znajdziecie również na zdjęciach poniżej.

© Grudna

 

Po pierwsze, trzeba było się odizolować, aby nic nie przeszkadzało w czasie testu. Po drugie, ważne było, aby przyjąć kilka metod i nie zniechęcać się po drodze. Rzeczywiście, trzeba było spróbować kilku podejść, takich jak dzielenie, mnożenie, odejmowanie lub dodawanie. Następnie trzeba było uważnie przyjrzeć się każdej sekwencji liczb.

Łącząc te podejścia, można było się zorientować, że koła tworzą trójkąty trzy na trzy i że liczba w środku jest wynikiem odejmowania liczb wokół niej. Jednak ta logika nie zadziałała w przypadku bąbelka zawierającego liczbę siedem (7). Musiałeś więc skupić się na tym szczególe. Wreszcie, gdybyś dokładnie przeanalizował obrazek, tylko jedno rozwiązanie mogłoby zadziałać: liczba na środku była wynikiem sumy liczb wokół niej. Dlatego zamiast brać każdą liczbę, trzeba było brać każdą cyfrę.

Nie zapomnij podzielić się tym testem na portalach społecznościowych, aby twoi przyjaciele i rodzina mogli również spróbować eksperymentu.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.