Strona główna » Nowosci » Test IQ: co widzisz na tym zdjęciu złudzenia optycznego? Nauczyciel czy uczeń? Odpowiedź jest szokująca.

Test IQ: co widzisz na tym zdjęciu złudzenia optycznego? Nauczyciel czy uczeń? Odpowiedź jest szokująca.

Przetestuj to złudzenie optyczne, aby dowiedzieć się, czy twoje oczy naprawdę pokazują ci to, co powinieneś zobaczyć!

Iluzje optyczne to nie tylko zabawa. Są one niesamowite i trudne do wytłumaczenia. Są to właściwie gry wizualno-mózgowe, które pozwalają sprawdzić połączenie między oczami a mózgiem. Rzeczywiście, czasami nasze oczy płatają nam figle. Dzięki złudzeniom optycznym możesz sprawdzić, czy Twoje są godne zaufania!

Test IQ: „Co widzisz: nauczyciela czy ucznia?

Zasada działania wzroku polega na tym, że gdy twoje oczy coś dostrzegają, obraz powstały na siatkówce jest analizowany, a następnie przekazywany do mózgu przez nerwy wzrokowe w postaci zakodowanych wiadomości. Jeśli przesłany obraz jest niejednoznaczny lub oczy się mylą, mózg poda fałszywą interpretację, stąd złudzenie optyczne! Imponujące, prawda?

W dzisiejszej grze wizualnej proponujemy, abyście po prostu spojrzeli na poniższy obrazek i odpowiedzieli na pytanie: czy na tym obrazku jest nauczyciel czy uczeń? Nie musisz się spieszyć z udzieleniem odpowiedzi. Masz dużo czasu na skupienie i przemyślenie, zanim udzielisz ostatecznej odpowiedzi. Uważaj, nie wolno ci oszukiwać, bo cały sens gry zostałby zniszczony. Więc, jesteś gotowy?

Test IQ: odpowiedzi na wyzwanie

Czy masz swoją odpowiedź? Od tej pory nie wolno ci go zmieniać. Czas rozwiązać tę wizualną zagadkę.

Rozwiązanie: Aby zrozumieć to złudzenie optyczne, trzeba odwrócić obraz do góry nogami. Zobaczysz, że ten obraz jest właściwie połączeniem dwóch obrazów: nauczyciela i ucznia. Jednak to dzięki drobnym szczegółom obrazu, w szczególności rysom twarzy, które mogą pozostać niezauważone przez niektórych ludzi, będziesz w stanie udzielić właściwej odpowiedzi. Aby sprawdzić, czy masz rację, spójrz na dwa poniższe obrazki.

No i co, dałeś się nabrać oczom czy uzyskałeś właściwą odpowiedź? Jeśli odgadłeś, że to student, możesz być dumny ze swojego dobrego wzroku. Z drugiej strony, jeśli odpowiedziałeś na pytanie niepoprawnie, to złudzenie optyczne Cię pokonało! Aby nie dać się ponownie oszukać, radzimy poprawić swój wzrok za pomocą naszych gier optycznych i innych zagadek wizualnych. Dzięki temu zwiększysz swoją koncentrację, uwagę i zmysł obserwacji. I nie wahaj się podzielić tymi grami i swoimi wyczynami z przyjaciółmi!

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.