Strona główna » Zwierzęta » ten pies porzucony w lesie nie chce być uratowany bez swojego przyjaciela

ten pies porzucony w lesie nie chce być uratowany bez swojego przyjaciela

Wideo: ten pies porzucony w lesie nie chce być uratowany bez swojego przyjaciela

To przypadek owczarka niemieckiego, który błąkał się w lesie, ale po dniach ciężkiej pracy ratownika, miał szczęśliwe zakończenie z podwójną niespodzianką.

Judy Obregon, założycielka organizacji The Abandoned Ones (TAO), odkrył psa chodzącego bez celu, porzuconego w lesie. Wyglądało na to, że jest sama.

„Aby ich złapać, muszę postawić się na ich miejscu. Stań się więc bezpańskim psem”. Judy wyjaśnia. „Więc żyję ich życiem… studiuję ich rutynę.

Ten pies był przerażony. Zastanawiała się, czy naprawdę może zaufać tej kobiecie.

Potrzeba było więc kilku dni uporu i dużo cierpliwości ze strony Judy, aby zdobyć zaufanie przestraszonego psa, któremu nadała imię Iris. W poście na Facebooku wyjaśniła, na czym polegała jej metoda:

„Codziennie powtarzałem jej to samo, żeby znała mój głos i ufała, że pewnego dnia jej życie się zmieni. Następnie, dodaje, że „To bardzo satysfakcjonujące, kiedy możesz zmienić ich życie i strach, który mają, na uśmiech.

Video: Ten pies został porzucony w lesie i nie zgodzi się na ratunek, chyba że zabierze też swojego przyjaciela pic.twitter.com/s7dTVdm39Q

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 8 lutego 2023 r.

Niespodziewany gość

Wkrótce stali się przyjaciółmi. Kiedy więc przyjeżdżała furgonetka Judy, Iris przybiegała, bo wiedziała, że przywozi jej dobry posiłek.

Ale podczas jednej z jej licznych wizyt, Iris pobiegła do lasu, jakby chciała mu coś pokazać. Ku jej zaskoczeniu okazało się, że był tam jeszcze jeden pies. Obecny był również pit bull, który bał się podejść do ludzi. Ponadto miał kilka zmian chorobowych na twarzy.

Wideo: ten pies porzucony w lesie nie chce być uratowany bez swojego przyjacielaŹródło : Capture Instagram

Sposób, w jaki pies Iris i jej przyjaciółka jak Clover się poznała, zawsze pozostanie tajemnicą. Pewne jest to, że te porzucone psy dbały o siebie nawzajem. Również pies upewnił się, że Clover otrzymał taką samą uwagę od swojego przyjaciela Judy.

„To było prawie tak, jakby ona [le berger allemand] powiedział: „Dobra, weźmiesz mnie, ale weźmiesz też jego”. [le pitbull]. Jest moim przyjacielem, chroni mnie – wyjaśniła Judy.

Podwójne ratowanie psów

Ale cierpliwość Judy w końcu się opłaciła. Po kilku dniach poczuła w sercu, że czas zabrać ze sobą dwa psy. W tym ostatnim etapie bardzo ważną rolę odegrała koniczyna.

Odchodząc, Clover odwróciła się i spojrzała na psa, jakby chciała powiedzieć: „Chodź, mnie też weźmie, weźmie nas obu, więc na co czekasz?”. mówi Judym.

W ten sposób Judy Obregon poszła po psa, ale w końcu wróciła z dwoma psami. Po dokładnej ocenie ich stanu fizycznego, zabrała je do swojego centrum ratowania zwierząt, gdzie otrzymały najlepszą opiekę, podczas gdy przyzwyczajały się do interakcji z ludźmi.

Zespół zapewnił, że Iris i Clover poszły do domów dostosowanych do ich charakteru i potrzeb emocjonalnych; dla Iris spokojne środowisko, a dla Clovera dom zabaw.

Judy skomentowała w aktualizacji preferencje psów Iris: „Uwielbia być kąpana, szczotkowana, a nawet wykonuje małe tańce (…) Niektórzy mogliby pomyśleć, że ze względu na jej strach, potrzeba miesięcy, aby doszła do siebie… To dowód na to, że nie dotyczy to wszystkich bezpańskich zwierząt.

Clover natomiast miała inne potrzeby: „Clover jest właściwie moim osobistym adoptowanym. Jest przyjacielem dla psów, kotów i dzieci.

Prawdziwy dom

Dzięki miłości Judy do zwierząt i pracownicy Tao, Iris i Clover są teraz każdy w swoim nowym domu.

„To niesamowite, kiedy zdajesz sobie sprawę, że wiedzą, że jesteś tam, aby im pomóc, kiedy już są w twoich ramionach (…) to zupełnie inna historia” – napisała Judy na Facebooku. Dodała: „Nigdy nie wątp, że nie możesz zmienić tego strachu; twoja determinacja, cierpliwość, WIARA… jest klucz do ich szczęścia.” .

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.