Strona główna » Zwierzęta » Ten pies kończy w klatce lwa, reszta jest przerażająca

Ten pies kończy w klatce lwa, reszta jest przerażająca

Pies z tej historii, jamnik, uciekł. Jego przerażony pan popędził za nim. Nie mógł go jednak złapać. Wtedy, niestety, pies wskoczył do klatki lwów.

Ludzie nie mogli uwierzyć swoim oczom. Olbrzymi lew wyłania się ze swojej jamy i widzi bezradnego jamnika, który wtargnął na jego terytorium. Gdy lew się zbliża, niepokój widzów rośnie…

Lew, znany jako Bonedigger, był dorosłym lwem ważącym nie mniej niż 226 kilogramów. Lew o takich rozmiarach może z łatwością pożreć każdą zdobycz w kilka sekund.

Czytaj więcej
Wideo, dziecko śmieje się podczas zabawy z psem i nagle wszystko przybiera dramatyczny obrót

Szokująca sytuacja

To było wtedy bardzo szokujące dla wszystkich świata aby zobaczyć dziką bestię posuwającą się w kierunku małego psa, który pozostawał bez ruchu. Co więcej, bardzo dziwnie, pies nie wydawał się bać tego lwa, a raczej rzucać mu wyzwanie.

Kiedy lew zbliżył się do tego przyjaznego psiaka, widzowie byli skamienieni. Wszyscy obawiali się, że wszystko pójdzie nie tak.

Po tygrysach, lwy są rzeczywiście największymi kotami. Samce ważą zwykle ponad 200 kilogramów. Lwice są głównymi łowcami. Co więcej, pracują w grupach, aby złapać największą zdobycz.

Znając zachowanie tych zwierząt, zawsze spodziewamy się najgorszego. W tym przypadku Bonedigger zaczął prześladować bezbronnego psa, który wszedł do jego klatki.

Czytaj więcej
Oto najlepsze wskazówki, jak nauczyć psa chodzić poza smyczą

Intruz

Kiedy intruz, jak ten mały piesek, wchodzi do klatki lwa, lew szybko atakuje. Tego wszyscy się spodziewamy, ponieważ, jak wiemy, są to drapieżniki.

Tak więc Bonedigger podchodził coraz bliżej. I kiedy był już tylko o kilka centymetrów od nas, stało się coś, co zaskoczyło przybyszów…
To, co zrobił ten pies w klatce lwa, zszokowało wszystkichŹródło : Capture Instagram

Milo

Milo to imię jamnika. Miał 8 lat i również mieszkał w zoo, głównie po to, by bawić się z młodymi zwiedzającymi. W przeciwieństwie do lwa, Milo nie był drapieżnikiem.

Mały piesek ważył niecałe 3 kg. Niebezpieczne spotkanie z tym imponującym lwem było tym bardziej przerażające. Milo rzeczywiście był łatwą zdobyczą dla lwa.

Czytaj więcej
Wideo, ten kot ma niesamowity refleks, aby złapać rybę

Jednak lew zamiast go zaatakować, zaczął się z nim bawić. Zaczęli się więc świetnie bawić. To wyraźnie zaskoczyło wszystkich. Nikt jednak nie wiedział, że lew i pies byli wielkimi przyjaciółmi.

Jego historia

Lew nie miał łatwego życia, mimo że na stałe przebywa w niewoli. Bonedigger rzeczywiście urodził się z metaboliczną chorobą kości, która pozostawiła go kaleką.

Choroby metaboliczne kości, takie jak stłuczenia kości, nie są rzadkie i często są bolesne i przewlekłe. Bonedigger poruszał się zatem wolniej niż inne lwy. Jednak jego instynkt łowiecki pozostał nienaruszony.

To, co zrobił ten pies w klatce lwa, zszokowało wszystkichŹródło : Capture Instagram

Bonedigger nawiązał również niezwykle bliską relację z zookeeperem Johnem Reinke, który w wypadku jeździeckim stracił obie nogi.

Czytaj więcej
Wideo, kot atakuje weterynarza, który szczepi swojego psiego towarzysza

Miłość do psów

Oprócz lwów, John Reinke opiekował się również psami w zoo. Według niego, to właśnie psy opiekowały się nim. Jeden z nich, Milo, zauważył, że John ma początkowo trudności i zaczął dotrzymywać mu towarzystwa.

Początkowo wydawało się, że nie dogadują się zbyt dobrze. Jednak wkrótce stali się nierozłącznymi przyjaciółmi. Więc fakt, że Milo skończył w klatce lwa był prawdziwym szokiem….

Zwierzęta bardzo dobrze się dogadywały! W rzeczywistości kaleki lew i jego nieprawdopodobny przyjaciel Milo byli nierozłączni, odkąd lew był młodym. Przytulali się, jedli surowe mięso, a nawet bawili się razem w klatce.

pic.twitter.com/RKF6x5E2Ff

Czytaj więcej
Wideo, zaskakujące narodziny Skippera, psa z sześcioma nogami i dwoma ogonami

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 30 marca 2023 r.

Jeśli chcielibyście przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.