Strona główna » Zwierzęta » Ten amputowany pies znajduje radość z ponownego chodzenia, ta rewolucyjna procedura zmieniła jego życie (Wideo)

Ten amputowany pies znajduje radość z ponownego chodzenia, ta rewolucyjna procedura zmieniła jego życie (Wideo)

Ten amputowany pies znajduje radość z ponownego chodzenia, ta rewolucyjna procedura zmieniła jego życie (Wideo)

Ten mały piesek przeszedł już wiele tragedii, zanim został przygarnięty przez rodzinę zastępczą. Mając zaledwie rok, Lucky został potrącony przez samochód. W wyniku tego doznał urazu prawej tylnej łapki. Na szczęście jego właściciele znaleźli pomoc. Rzeczywiście, spotkali się z doktorem Sanspoux. Ten specjalista, który mieszka na północ od Limoges, upewnił się, że ta kula włosów rozpoczęła nowe życie. I to dzięki ewolucji i badaniom naukowym. Mówimy ci wszystko w następujących liniach!

Pies: Przygody Lucky’ego!

Podróż Lucky’ego miała ciężki przebieg w porównaniu z innymi psami. Wbrew swojemu imieniu, ten mały piesek wcale nie miał szczęścia. Z dobrego powodu, był on pozostawiony w tyle przez jego właścicieli od bardzo młodego wieku. Następnie kula włosów została znaleziona zawieszona na drzewie przez SPA, według France 3.

Ale po tych złych przygodach, pies został w końcu adoptowany przez nową rodzinę. Lucky mieszka teraz w ciepłym domu w Tisseuil, Saint-Adjutory w Charente. Jednak to szczęście było tylko na krótki czas dla psiny. Rzeczywiście, po raz kolejny stanął przed kolejną tragedią kiedy jego nowe życie dopiero się zaczynało.

Czytaj więcej
Ten pies zmuszony do dzielenia swojego koszyka z kotami w domu ma przezabawną reakcję (wideo)

Ten amputowany pies znajduje radość z ponownego chodzenia, ta rewolucyjna procedura zmieniła jego życie (Wideo)Źródło : Capture Instagram

Szczęście powróciło!

Jakiś czas po swojej adopcji Lucky znów stał się ofiarą kolejnego wypadku. Mały piesek został. strącony przez samochód sąsiada. Pies został ranny w prawą tylną nogę na podwórku swojego domu. Jego właściciele natychmiast zabrali go na pogotowie w klinice Sirius, na północ od Limoges. François Tisseuil, jego właściciel, myślał już o najgorszym.

Co więcej, ten ostatni nie był przygotowany do przestrzegania procedur niezbędnych do leczenia kła. Myślał, że będzie to czasochłonne i kosztowne. Właśnie wtedy dr Sanspoux, lekarz weterynarii w klinice, wymyślił rozwiązanie. Poprosił właścicieli psa, aby uciekli się do chirurgii ortopedycznej lub instalacja protezy śródoperacyjnej. Operacja, szacowana na 4000 euro, zostanie oczywiście sfinansowana przez osobę odpowiedzialną za wypadek.

Pies: rewolucyjny proces, który pomoże mu chodzić!

Operacja była prawdziwym sukcesem dzięki współpracy z kilkoma firmami w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Proteza 3D została przymocowana do wnętrza kości psa poprzez tytanowy pręt. Zostało to skonsolidowane z płytką, dzięki czemu pies mógł odzyskać swoją poprzednią mobilność.

Według dr Sanspoux operacja była trudna, ponieważ musieli sprawić, by proteza idealnie pasowała do kości. Lucky miał dużo szczęścia, zwłaszcza że ta procedura zwykle powoduje stan zapalny. Mały piesek odzyskał siły i radość życia sprzed 4 miesięcy po operacji.

Czytaj więcej
Czy Twój kot widzi kolory czy tylko czerń i biel? Oto odpowiedź

pic.twitter.com/iCTBBzGraS

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 2 marca 2023 r.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Czytaj dalej
Oto 3 wielkie zalety posiadania kota w domu

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.