Strona główna » Zwierzęta » Te znaki wskazują, że twój pies cierpi z powodu stresu!

Te znaki wskazują, że twój pies cierpi z powodu stresu!

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jak ważne jest zdrowie i samopoczucie Twojego pupila. Ale istotne jest również uchwycenie ich emocji poprzez ich zachowanie. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć odpowiednie kroki w przypadku, gdy nie będą one w normalnym stanie. Kły są znane ze swojego ekstrawertycznego charakteru. Dzięki temu mogą bardziej otwarcie wyrażać swoje uczucia, niezależnie od tego, czy są smutne, podekscytowane czy chore.

Do wszystkich miłośników psów! Bądź czujny, jeśli twój pies wykazuje któryś z tych objawów, które świadczą o tym, że jest w stresie!

Psy: swoim zachowaniem pokazują swoje emocje!

Kły mogą łatwo zmieniać swoje zachowanie w zależności od emocji. Mają zwyczaj merdać ogonem, gdy są szczęśliwe. Biegają po całym domu, gdy są podekscytowane. Gdy ten wyczuje niebezpieczeństwo, szczeka non stop. Krótko mówiąc, ich właścicielom łatwo byłoby podążać za rytmami tej nagłej zmiany uczuć.

W tym kontekście istnieją różne sposoby wiedzieć, czy twój pies cierpi z powodu stresu. Należy jednak wiedzieć, że te oznaki nie zawsze są oczywiste. Rzeczywiście, czasem zdarza się, że tym objawom towarzyszy inna patologia. Ale bez paniki, bo dzięki pomocy ekspertów możemy teraz rzucić więcej światła na ten temat! Dzięki temu będziesz wiedział, co zrobić, gdy Twój pupil znajdzie się w takim stanie!

Stereotypizacja jest najczęstszym objawem

Ekspert w tej dziedzinie sklasyfikował całą serię działań, które pies wykazuje, gdy jest w stresie. Pierwszy na liście jest obecność stereotypów. Jak sama nazwa wskazuje, termin ten odnosi się do powtarzalnego i trwałego nieuzasadnionego fidgetingu przez zdenerwowane zwierzę. Wspólne tiki obejmują gryzienie ogona i gonienie niewidzialnych zwierząt. Czasami twój piesek może nawet szczekać bez powodu.

Ale wypadanie włosów jest również jednym z tych znaków. W tym przypadku ważne jest, aby zrozumieć, że twój zwierzak jest już chronicznie niespokojny. W tej okoliczności należy pomyśleć o zabraniu go bezpośrednio do pracownika służby zdrowia. Rzeczywiście, twój piesek potrzebuje opieki medycznej, ponieważ prawdopodobnie jego stres jest związany z chorobą. Pies jest też nerwowy, gdy się nieustannie liże lub obficie ślini.

Inne zachowania zestresowanego psa!

Chociaż kły są znane jako zwierzęta nadpobudliwyNależy mieć świadomość, że może to być również oznaka stresu. Możesz się o tym przekonać, gdy pies nie jest w stanie spokojnie się uspokoić. Czasami może nawet zacząć niszczyć twoje meble, aby dać upust swojej frustracji. Pies jest też nerwowy, gdy dramatycznie przesadza na wszystko, nawet na niegroźne rzeczy.

Ważne jest, aby zrozumieć, że zestresowany pies nie jest w stanie skupić się na niczym. Zdarza się również, że nie wykonuje już Twoich poleceń. Gdy tak się stanie, należy natychmiast podjąć inne działania. Ponieważ twój pies jest nie tylko ale ma też zaburzenia koncentracji uwagi..

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela, Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.