Strona główna » Zwierzęta » Te ciekawostki o kotach, których nie znałeś!

Te ciekawostki o kotach, których nie znałeś!

Kocięta są jednymi z najbardziej ukochanych zwierząt domowych ludzi. W rzeczywistości 19% Hiszpanów adoptowało koty do swoich rodzin. Ale czy wiesz, że koty mają kilka intrygujących cech, o których jeszcze nie wiemy? A przede wszystkim bardzo wciągająca. Przede wszystkim jednak należy wiedzieć, że niektóre z tych cech były wynikiem ich współzależności z człowiekiem. Poznaj te najbardziej zaskakujące!

Koty różnią się od innych żywych istot!

O ile ludzie liczą wiek od urodzenia, to koty to już inna bajka. Równoważność lat życia kota w porównaniu z życiem człowieka jest bardzo zaskakująca. To prawda, pierwszy rok kociaki żyją 15 lat naszego życia. A ich drugie urodziny są równe 25 latom dla człowieka. Następnie, każdy rok kociaki są siedem do ludzi.

Istnieje również bardzo duża różnica między kotami i psami dotycząca ich wagi. Z drugiej strony dość rzadko można spotkać dużego kotka. Podczas gdy kły są często ciężkie, koty są zazwyczaj mniejszy. Rzeczywiście, są one wyraźnie lżejsze od kudłów. Na przykład jedna z największych ras kociąt, zwłaszcza samców, waży zaledwie 9 kilogramów.

Cechy fizyczne kotków są osobliwe!

Jeden z cechy niezwykłe Kolejną niezwykłą cechą kotów jest ich zdolność do obracania uszu nawet o 180º. Jeśli chodzi o ich zdolność słyszenia, to przewyższa ona zdolność słyszenia ludzi. Niemniej jednak koci słuch jest zaskakująco ostry, jest w stanie usłyszeć pięć razy lepiej niż dojrzały człowiek. Oprócz wielu zdolności tych zwierząt, ich największą słabością jest wzrok. Rzeczywiście, nie są w stanie widzieć poniżej swojego nosa.

Ludzie mają tendencję do myślenia, że psy i koty mają takie same cechy fizyczne niż ludzie. Jednak w przeciwieństwie do ludzi, kotki nie mają rzęs. Jeśli jesteś właścicielem kociaka, prawdopodobnie próbowałeś już policzyć jego palce. Być może zauważyliście, że ich liczby nie są podobne do naszych. Rzeczywiście, kocięta mają głównie pięć z przodu i cztery z tyłu.

Nawyki, które koty wyrabiają sobie z czasem u ludzi!

Każdy, kto ma koty, zauważył zapewne, jak bardzo te zwierzęta uwielbiają odpoczywać. I to jest normalne, bo leży w ich naturze. W szczególności, koty spędzają 70% czasu spędzają śpiąc, a 15% myjąc się i trzymając się swoich właścicieli. Ludzie zawsze myślą, że zobaczenie czarnego kociaka jest oznaką pecha. Ale czy wiesz, co to znaczy, gdy śni Ci się biały kotek?

Plotki mówią, że sen o kotku w białym kolorze oznacza błogosławieństwo finansowe w najbliższej przyszłości. Powszechnie uważa się, że koty miauczą, bo są głodne lub czegoś chcą. Tak może być przez większość czasu. Ale ponieważ feliny codziennie wchodzą w interakcje ze swoimi właścicielami, ich umiejętności komunikacyjne mogą się poprawiać. Więc miauczenie może być dla nich sposobem na aby wyrazić wdzięczność swoim właścicielom.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela, Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.