Strona główna » Zwierzęta » Tak to się robi!

Tak to się robi!

Dzięki ich niezwykłemu zmysłowi węchu i zdolności do zatrzymywania wzorów wzorce zachowańPsy są w stanie wykryć najmniejsze zmiany w swoim otoczeniu i dzięki temu wiedzą na swój sposób, która jest godzina.

Każdy, kto mieszkał z psami zauważyli, że często wydają się wiedzieć, kiedy jest czas na spacer, posiłek, a nawet kiedy członek rodziny jest w środku nocy. rodzina ma zamiar wrócić do domu. I to całkiem prawda: choć samo pojęcie jest rzeczą ludzką, psy doskonale wiedzą, która jest godzina. A raczej, gdy przychodzi ich kolej na pewne rzeczy.

Na mniej świadomym poziomie, organizm psa wie, która jest godzina ze względu na cykle dnia i nocy, które wpływają nie tylko na natężenie światła, ale także na zmiany temperatura. Ale najlepszy przyjaciel człowieka ma również inne mechanizmy, które pozwalają mu określić czas przyzwyczajenia ludzi, z którymi żyje i zbliżający się czas ulubionych – lub znienawidzonych – zajęć.

Źródło : Capture Instagram
Mistrzowie stalkingu i obserwacji

Najpotężniejszym z tych mechanizmów jest ich niezwykła zmysł węchu, który jest od 10 000 do 100 000 razy silniejszy od ludzkiego, dzięki czemu zmiany w środowisku, które są dla nas niezauważalne, są dla nich oczywiste. Psy mają wbudowany zegar biologiczny: nos, czyli ich nos. Każdy człowiek – a właściwie każda istota – ma swój niepowtarzalny zapach, który pochodzi głównie z cząsteczek schodzących ze skóry. Nawet jeśli osoba opuści dom, jej charakterystyczny zapach pozostaje w tych cząsteczkach.

Zapach ten jednak zanika z upływem godzinW tym miejscu pojawia się arsenał węchowy psów: liżąc nos, nie tylko go nawilżają, ale także przechwytują te cząstki zapachu i przekazują je do swojego zmysłu węchu, który jest tak potężny, że jest w stanie określić stężenie cząstek zapachowych. Jeśli mieszkańcy domu przestrzegają regularnego harmonogramu, zmienność tego stężenia mówi im, jak długo ktoś był poza domem, a zatem kiedy prawdopodobnie wróci.

Zmienność stężenia zapachu osoby mówi psom, ile czasu minęło od chwili, gdy ktoś opuścił dom.

Psy są, w rzeczywistości, w stanie „zapach” czas w taki sam sposób, w jaki człowiek określiłby go patrząc na klepsydrę.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.