Strona główna » Zwierzęta » Tak się czują psy, gdy na nie patrzysz

Tak się czują psy, gdy na nie patrzysz

Psy są mistrzami bezwarunkowej miłości. Są wierne, nigdy nie zapominają się przywitać lub merdać ogonem, gdy nas widzą. W zamian te czworonożne anioły chcą tylko jednego: miłości, dobrego jedzenia i wody.

Ludzie tworzą silne więzi ze swoimi psami. Wielu z nas czuje, że są oni częścią naszej rodziny, myślimy o nich jak o rodzeństwie lub naszych dzieciach. Kiedy wchodzimy z nimi w interakcję, czujemy się szczęśliwi, kompletni… i teraz rozumiemy dlaczego.

Tak się czują psy, gdy na nie patrzysz

Nowe badanie przeprowadzone przez Miho Nagasawę z Uniwersytetu Azabu w Japonii, ujawnia, że interakcja człowiek-pies zwiększa poziom oksytocyny u obu – donosi TreeHugger -. Znany jako”hormon przytulania”Jest związany z zachowaniami macierzyńskimi i ojcowskimi, jest neuroprzekaźnikiem w mózgu.

Oto co czują psy, gdy na nie patrzyszŹródło : Capture Instagram

Nagasawa zmierzył poziom oksytocyny w moczu 30 duetów – przewodnik i pies – przed i po 30 minutach współdziałania. Odkrył, że duety, które miały więcej kontaktu wzrokowego, miały znaczny wzrost oksytocyny. W efekcie zarówno człowiek, jak i pies są szczęśliwsi.

Wyniki te wskazują, że kontakt wzrokowy między psami i ludzi, którzy ich kochają, wywołuje efekt fizjologiczny podobny do relacji między matkami a ich niemowlętami. To pomaga nam zrozumieć, jak silna może być więź między ludźmi a psami.

Oto co czują psy, gdy na nie patrzyszŹródło : Capture Instagram

Psy to bardzo wyjątkowe istoty, które odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Oprócz bycia pupilem czy towarzyszem zabaw, pies pełni rolę opiekuna w każdym znaczeniu tego słowa.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.