Strona główna » Zwierzęta » Ta modelka straciła wargę i część nosa w wyniku wściekłego ataku pitbulla

Ta modelka straciła wargę i część nosa w wyniku wściekłego ataku pitbulla

Ten manekin stracił wargę i część nosa we wściekłym ataku psów rasy pit bull

Brooklinn Koury jest młodym skaterem i modelem z amerykańskiego zachodniego wybrzeża. Wykuwała dla siebie przyszłość, biorąc udział w castingach w Los Angeles. Marzyła o tym, by zaistnieć w Hollywood. Pewnego lata otrzymała zaproszenie do spędzenia kilku dni u kuzyna w Arizonie. Dorastali razem i mieli bardzo dobre relacje.

Przemierzając autobusem Stany Zjednoczone, nie miała pojęcia, że zmierza do radykalnej zmiany w swoim życiu. Wszystko zostanie uruchomione przez atak psa. A Brooklyn już nigdy nie byłby taki sam.

Dzień ataku:

3 listopada 2020 r, rodzina zebrała się na ganku domu w Arizonie. Brooklyn dotykała swoich paznokci, rozmawiając o swojej przyszłości. Zrobiła sobie selfie na swój Instagram i zauważyła małego pryszcza w okolicach ust. Edytowała zdjęcie przed zamieszczeniem go w sieci. Mały gest, który pokazuje perfekcję, z jaką traktuje swój wizerunek jako modelka.

To właśnie wtedy Franklin wyszedł na ulice. podszedł do psa jej kuzynaa 8-letni pitbull o imieniu Diesel. Znała dobrze zwierzę i darzyła je szczególnym uczuciem.

„Pogłaskałbym go i powiedział: 'Jesteś dobrym chłopcem. Dosłownie podskoczył z pozycji siedzącej na moją twarz – wspominała Brooklinn w rozmowie z magazynem People.

Źródło : Capture Instagram

„Ja stałem, a on siedział, po prostu skoczył. I był dosłownie, zawieszony na mojej wardze. Moim pierwszym instynktem było powiedzieć: 'O mój Boże, zejdź na dół. Wreszcie, ja poczuł uwolnienie. A potem coś poleciało i uderzyło w ścianę – mówi o dniu, który zmienił jej życie.

Po ataku całe jej usta były czystą krwią. „Spojrzałem w dół i moja koszula była pełna krwi na całej powierzchni”, powiedział Brooklinn, wspomnienie wciąż świeże w jej umyśle.

Dziewczyna wspomina, że zwierzę „kręciło głową jak zabawką” i w końcu usunęło jej całą górną wargę i część nosa.

Nie prędzej minął początkowy szok po ataku, Brooklinn zobaczyła różowy guzek na ziemi i zdała sobie sprawę, że to jej warga z powodu pryszcza, który właśnie wymazała na swoim selfie. Zawinęła go w ręcznik i poszła z kuzynką do szpitala. Tymczasem Diesel skulił się w kącie domu, niewiele rozumiejąc.

Mimo jej szybkiej reakcji, chirurgom niestety nie udało się uratować górnej wargi Brooklyn.

Miesiąc przed atak psa w listopadzie 2020 roku Brooklyn pojawił się w artykule Vogue’a o kobietach-skateboardzistkach, co było wielkim momentem dla influencera, który miał wtedy tylko 13 000 followersów.

Life of an Influencer:

Jej kariera w modelingu zatrzymała się po zmianach fizycznych, ale Brooklyn pozostała bardzo aktywna na Instagramie. Zamieściła triki deskorolkowe w powietrzu, z bandażem na twarzy lub ręką zakrywającą nos i zranione okolice ust.

Następnie modelka zaczęła żyć swoim nowym życiem. Zmagając się z akceptacją siebie z nowymi rysami twarzyMimo zszokowanych spojrzeń ludzi, którzy mijali ją na ulicy. Gdy pierwszy raz zobaczyłam siebie po operacji, to było przerażające – wspomina. Ale pomyślałam: 'OK, czas na razie pokochać tę nową wersję mnie. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że nie są sami, jeśli przechodzą przez coś takiego.

Ta modelka straciła wargę i część nosa we wściekłym ataku psa rasy pit bullŹródło: Instagram capture

Walka Brooklyn trwa już od ponad dwóch lat, w tym czasie próbowała kilku operacji, by odzyskać pewne rysy twarzy. 12 miesięcy po ugryzieniu przez Dieslathe pies rasy pit bull swojej kuzynki, młoda kobieta podzieliła się emocjonalnym postem na mediach społecznościowych.

„Dokładnie rok temu, moje życie całkowicie się zmieniło. Ten atak nauczył mnie naprawdę kochać siebie, wewnątrz i na zewnątrz, bez względu na to, co mówią ludzie. Nauczyłam się, że społeczeństwo wyznacza wysokie standardy piękna, ale rzeczywistość jest taka, że wszyscy jesteśmy piękni na swój własny sposób. Nauczyłam się cierpliwie podchodzić do reakcji ludzi na moją historię. Nauczyła mnie miłości, nawet jeśli nie czułam jej u innych. Pokazał mi, jak cenne jest życie” – napisała.

Po tym zdarzeniu, Brooklinn często myślała, że już nigdy się nie uśmiechnie. W zasadzie zapomniała już, jak wyglądała jej uśmiechnięta twarz. Co jakiś czas spoglądała na swoje zdjęcia sprzed ataku i widziała siebie jako dbającą o wizerunek dziewczynę, która marzyła o tym, by zaistnieć w Hollywood.

Radykalna zmiana życia

„It’s crazy jak twoje życie może zmienić się tak dramatycznie w ułamku sekundy.” napisała w innym ze swoich postów na Instagramie. Staram się zachować jak najbardziej pozytywne nastawienie do całej sytuacji. Ale powiem szczerze, że boję się o swoją przyszłość, czy kiedykolwiek będę mogła jeszcze normalnie jeść.”

Brooklinn wykorzystuje swoje konto na Instagramie, aby pokazać siebie i zainspirować innych z podobnymi problemami. „To niesamowite, jak wiele osób wyciągnęło do mnie rękę.skontaktowali się ze mną, aby podzielić się swoimi historiami i doświadczeniami. Ataki psów zdarzają się o wiele częściej niż myślałem. Nie jestem tu po to, by dzielić się swoją historią i oczerniać jakiegokolwiek psa czy rasę psów. Jestem tu tylko po to, by podzielić się tym, co mi się przydarzyło i by każdy, kto ma podobne doświadczenie, czuł się mniej samotny – przyznała.

Nie ma już pitbulli:

Po ataku, pies rasy pit bull pies pitbula jego kuzyna został uśpiony. „Znam wiele osób, które mają tę rasę zwierząt. Kochają swoje psy i przysięgają, że nigdy nikogo by nie skrzywdziły. Widziałam ładne pitbulle, ale poznałam też pupila mojej kuzynki, który był miły, ale skończyło się na tym, że mnie zaatakował – powiedziała modelka. Więc dla mnie zdobycie pit bulla byłoby prawdopodobnie jak zdobycie załadowanej broni; naprawdę nie wiesz, co się stanie. Dlatego też nigdy bym go nie dostał.

Młoda dziewczyna znalazła więc sławę na Instagramie. Na tym portalu społecznościowym pokazuje siebie bez filtrów i pisze inspirujące wiadomości. Ponadto opowiada, jak poprzez wielokrotne operacje próbuje na co dzień zrekonstruować swoją twarz.

Źródło : Capture Instagram

W ciągu tych prawie trzech lat osiągnęła 285 tysięcy followersów. Również atak Diesla, który oszpecił jej twarz, zmienił ją w znaną influencerkę. Może w ten sposób droga do Hollywood będzie krótsza. Zaczęła zarabiać około 1000 dolarów za post sponsorowany i wylądowała na kilku kontraktach z dużymi markami, takimi jak DC Shoes.

Brooklyn nawet otworzyła swoje własny kanał na YouTubegdzie dokumentuje swoją drogę do zdrowia. Jej pierwszy filmik został obejrzany prawie 250 000 razy i ma ponad 100 000 subskrybentów.

W październiku ubiegłego roku, Brooklinn ujawniła, że spotyka się z byłą gwiazdą Dance Moms Chloe Lukasiak. Zamieściła zdjęcie, na którym oboje trzymają się za ręce.

Po kilku próbach, Brooklinn przeszedł operację rekonstrukcyjną. Podczas zabiegu lekarze wykorzystają tętnicę w jej ramieniu i skórę na jej ciele, aby stworzyć tkankę przypominającą wargi. Kosztował około 400 000 dolarów i będzie wymagał co najmniej pięciu operacji uzupełniających.

psyŹródło : Capture Instagram

„Wszystko poszło dobrze. Nerw, tkanka, skóra, wszystko jest w porządku, co jest naprawdę dobre i rzadkie – powiedziała młoda kobieta po pierwszej operacji.

Na stronie 22-letnia kobieta przyznała, że wiele osób powiedział jej, żeby nie zamieszczała filmów ani zdjęć z twarzą ze względu na „jej wygląd”. Ale zdecydowała, że chce być otwarta na każdy etap procesu. Miało to na celu pomoc innym, którzy mogą przechodzić przez podobne doświadczenie. Tak więc, z jej nową twarzą teraz na jawie, Brooklyn buduje swoją reputację online; jej marzenie o zostaniu celebrytą jest coraz bliżej. Coś nie do pomyślenia 3 listopada 2020 roku, kiedy pit bull zaatakował ją w domu jej kuzyna w Arizonie.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela, Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.