Strona główna » Zwierzęta » Sposoby postrzegania świata przez koty!

Sposoby postrzegania świata przez koty!

Koty słyną ze swoich sfinksowych oczu. Rzeczywiście, ich wizja jest jednym z największych darów, jakie dała im Matka Natura. Z drugiej strony, te wyjątkowe dary najczęściej budzi ich instynkt łowiecki. Ale jak naprawdę koty widzą świat? W tej edycji podzielimy się z Wami kilkoma faktami na temat niezwykłych wizji tych zwierzaków!

Zdolność widzenia u kotów

Powszechnie wiadomo, że koty uwielbiają polować. I to niezależnie od miejsca czy charakteru ich zdobyczy. Jednak ich zdolności wzrokowe są dalekie od tego, co nam się wydaje. W szczególności, koty mają doskonałe zdolności optyczne i lepsze widzenie w nocy niż u ludzi. Dzieje się tak dlatego, że ich oczy nie widzą wyraźnie w ciągu dnia. Oprócz ludzi, ich postrzeganie kolorów jest inne.

Rzeczywiście, kąt widzenia zależy od obszaru, na który patrzymy. I to właśnie wtedy skupiamy się na konkretnym obszarze. Dotyczy to pola przed nami, nad, pod i po bokach obszaru, na którym się skupiamy. Koty, z drugiej strony, mają 200 stopni według badań Nickolaya Lamna. Lamn poprzez specjalistów badał zdolności wzrokowe kotków. W szczególności przeprowadził on szerokie analizy z lekarzami weterynarii na Uniwersytecie Penn w Stanach Zjednoczonych.

Ich percepcja kolorów jest inna niż nasza!

Według National Geographic, koty mają tylko zielone i niebieskie apotemy receptywne, z wyłączeniem czerwonego. Jednakże, koty mają zdolność do wyróżnić ciepłe kolory, nawet jeśli widzą tylko te zimne.

To powiedziawszy, kocięta widzą czerwony dokładnie jako ciemnoszary, w przeciwieństwie do ludzi. Rzeczywiście, jesteśmy w stanie rozróżnić wszystkie odmiany kolorów, które widzimy.

Jak już wcześniej wspomniano, koty są nocnymi łowcami. W rezultacie, ich wzrok zmienia się w ciemności. W każdym razie koty mają w nocy od sześciu do ośmiu razy większą zdolność widzenia niż ludzie.

Z drugiej strony ich oczy są dość ogromne w porównaniu do małości ich głów. Teraz wiadomo, dlaczego te zwierzęta często łapią inne zwierzęta, które znajdują się w ich polu widzenia.

Koty: Ich dary, aby mieć doskonały wzrok z daleka!

Oprócz ich zdolności widzenia w nocy, wzrok kotów jest również doskonały na odległość. Oczywiście koty lepiej widzą rzeczy na odległość niż z bliska. Zatem dla kociąt bardziej trafne byłoby łapanie robaków blisko ich pola widzenia. Nie zawahają się jednak przegonić ich, jeśli tego nie zrobią.

Brzmi to banalnie, ale powinieneś wiedzieć, że duże oczy oznaczają niezdolność do położenia na czymś pełnej uwagi. Ludzie mają mięśnie oczu, które mogą zmieniać sposób patrzenia i chwytania przedmiotów. Ale koty mają dość skomplikowane widzenie z bliska. To prawda, że ich zdolności wzrokowe na krótkich dystansach są słabe w porównaniu z naszymi.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela,
Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.