Strona główna » Zwierzęta » Rybak sfilmował przerażający moment, gdy goni go dziwne morskie stworzenie

Rybak sfilmował przerażający moment, gdy goni go dziwne morskie stworzenie

Rybak sfilmował przerażający moment, gdy goniło go dziwne morskie stworzenie

Rybak udostępnił filmik ze zwierzęciem próbując go złapać podczas żeglowania jego łodzią po brazylijskim morzu.

Morze jest tak samo rozległe jak i tajemnicze

Wiele miejskich legend wskazują, że w morzu żyją istoty o szczególnych cechach, takie jak syreny, potwory i stwory różnej wielkości. Ale ilekroć pojawia się historia o tych zwierzętach, pierwsze co przychodzi na myśl to strach. Tak czuł się brazylijski rybak, który płynąc po Rio Grande do Sul napotkał przerażające stworzenie. Mężczyzna sfilmował ten mrożący krew w żyłach moment, który szybko trafił do sieci.

„Chciał mnie zaatakować”

Autorka filmiku, który krążył po Twitterze i Instagramie, powiedziała wtedy, że. to zwierzę chciało go zaatakować. W sekwencji, która trwa mniej niż minutę, widać motorówkę pędzącą wzdłuż wybrzeża południowego Brazylia w środku nocy. W tym samym czasie za nim pojawia się szybkie zwierzę, które go ściga, choć jedyne co widać u tej istoty to jej ogromne, świecące oczy, które budzą grozę, podał „Daily Star”.

W ciemności, długie, ale wąskie ciało zwierzęcia jest ledwo widoczne. Z kolei zdjęcia ujawniają jego zdolność do poruszania się po wodzie z ogromną prędkością. Chwilami wydaje się, że dociera do łodzi, największego strachu człowieka na pokładzie, ale w końcu gubi się w ciemności i protagonista ucieka w bezpieczne miejsce.

Jak stwór zręcznie wskakuje i wyskakuje z morza, widać tylko błysk w jego oczach, co wystarczyło, aby filmik nakręcony przez rybaka stał się wirusowy na portalach społecznościowych. Jak to zwykle bywa w takich sprawach, ludzie zaczęli teoretyzować na temat tego, co zwierzę w pytaniu. Niektórzy nie zawahali się ogłosić, że to może być wąż zagubiony w morzeale niewielu wierzyło, że jest to możliwe.

Rybak sfilmował przerażający moment, gdy goni go dziwne morskie stworzenieŹródło: Capture Instagram
Jakie były reakcje?

Większość odpowiedzi sugerowała, że jest to foka. Chociaż jest to żywa istota, którą widzimy zazwyczaj w stanie spokoju, spacerując powoli w morzu lub leniwie wzdłuż brzegu plaży, faktycznie może osiągnąć prędkość 40 kilometrów jednorazowo.

Ten aspekt tłumaczyłby szybkie ruchy zwierzęcia na filmie, ponieważ jest szybki, a więc pokonuje tylko kilka metrów, co jest cechą, którą łatwo może mieć foka. Wyjaśnienie dla jego jasnych oczu jest to, że ssaki kręgowe mają membranę oka zwaną tapetum lucidum, która działa jak „system biologicznych reflektorów” zwiększenie zdolności widzenia w ciemności. Generuje to efektowną poświatę, co widać na filmie.

Ale w tych przypadkach, gdy zdjęcia nie dostarczają dokładnych informacji, legendy o potworach morskich biorą górę.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.