Strona główna » Nowosci » Puzzle: ile kwadratów jest w tym zestawie?

Puzzle: ile kwadratów jest w tym zestawie?

Czy jesteś wystarczająco inteligentny, aby znaleźć odpowiedź w 10 sekund?

W dzisiejszym teście będziecie musieli wysilić swoje mózgi, aby znaleźć odpowiedź na tę zagadkę. Mówiąc o mózgach, czy wiesz, że inteligencja nie zależy od wielkości mózgu, ale od sposobu, w jaki jest on zbudowany? W rzeczywistości, według jednego z badań, tylko dlatego, że ktoś ma większy mózg, nie oznacza, że jest bardziej zdolny intelektualnie. Aby zademonstrować swoje zdolności intelektualne, spróbuj odgadnąć dokładną liczbę kwadratów w poniższym kształcie.

Jak znaleźć dokładną liczbę kwadratów?

Chociaż ten test nie jest szczególnie trudny, wymaga pewnej umiejętności rzutowania swojego myślenia w przestrzeń. Zależy też od zdolności intelektualnych i analitycznych. Szukając liczby ukrytych kwadratów, możesz rozwinąć swoją inteligencję. Pamiętaj, że na udzielenie odpowiedzi masz tylko 10 sekund i nie wolno Ci jej zmieniać.

© Grudna

 

Ten test wizualny jest zabawny i może być podany zarówno dorosłym, jak i dzieciom w pewnym wieku. Aby znaleźć dokładną liczbę kwadratów, nie trzeba wykonywać żadnych obliczeń ani operacji. Przydatne jest jednak pójście dalej w analizie, aby znaleźć dokładną liczbę.

Jak znaleźć liczbę sześcianów?

Aby znaleźć dokładną liczbę kostek na tym obrazku, ważne jest, aby zrozumieć układ kostek i ich położenie przestrzenne. Każda kostka jest strategicznie ustawiona, aby pomóc Ci określić całkowitą liczbę boków. Aby to zrobić, spójrz na każdą kostkę z osobna i policz liczbę widocznych twarzy. Następnie musisz rozważyć położenie każdej kostki w stosunku do pozostałych.

Na przykład, jeśli widoczne są dwa kwadraty o dwóch ścianach, to mają one wspólną ścianę. Jeśli jeden sześcian jest umieszczony na drugim, to ukrywa on twarz tego, który jest pod nim. Zastanawiając się dokładnie nad położeniem każdej kostki, będziesz mógł określić liczbę kostek w tym kształcie.

Rozwiązania tego testu

Jeśli znalazłeś w sumie 9 kostek, to gratulacje! Udało Ci się poprawnie przeanalizować układ kostek i policzyć liczbę ukrytych w nich twarzy. Świadczy to o tym, że masz dobre zdolności wzrokowe i potrafisz analizować trójwymiarowe kształty i wzory.

© Grudna

 

Kontynuuj trening mózgu za pomocą podobnych ćwiczeń, aby poprawić swoje umiejętności przestrzenne i zdolność do rozwiązywania złożonych problemów.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.