Strona główna » Nowosci » Porady i wskazówki od profesjonalistów, jak pozbyć się kretów w ogrodzie

Porady i wskazówki od profesjonalistów, jak pozbyć się kretów w ogrodzie

Ten mały, brązowo-czarny ssak, żyjący głównie pod ziemią w Twoim ogrodzie, może wyrządzić pewne szkody na Twoich plantacjach. Rozpoznać go można przede wszystkim po cylindrycznym ciele pokrytym gęstą ciemnobrązową sierścią, które mierzy średnio około dziesięciu centymetrów i waży około 100 gramów. Chociaż ssaki te nie są szkodliwe, to podziemne galerie wykopane przez ich przejście mogą stwarzać problemy, takie jak osiadanie gruntu czy niszczenie korzeni naszych plantacji.

Ale dlaczego w moim ogrodzie są krety? W rzeczywistości to małe zwierzę żywi się prawie wyłącznie owadami, co oznacza, że jeśli w twoim ogrodzie są krety, to znaczy, że twoja gleba jest bogata i dobrej jakości. Jednak krety i wykopane dziury mogą zrujnować Twój trawnik, dlatego najwyższy czas, abyś wiedział, jak pozbyć się kretów!

Zauważanie kretów w ogrodzie

Aby zauważyć krety w ogrodzie, przyjrzyj się dokładnie glebie i poszukaj kretowisk na całym trawniku, a także uszkodzonych korzeni, które pojawiają się łatwiej. Zwróć też uwagę, że krety mają tendencję do przebywania w pobliżu miejsc wilgotnych, więc zwróć uwagę na miejsca, w których utrzymuje się wilgoć.

Naturalne porady przeciwko molom

Istnieje kilka naturalnych sztuczek, które pozwalają przegonić krety bez szkody dla nich:

  • Posyp fusy z kawy w dziury po kretach, silny zapach wystarczy, by je odstraszyć.
  • Spryskaj białym octem bezpośrednio kretowiska, odstraszający zapach powinien je odstraszyć.
  • Mieszankę jednego litra gorącej wody i jednej łyżki stołowej winylu lub kamionki wlewamy bezpośrednio na kretowiska.
  • Posadź w pobliżu kretów rośliny aromatyczne, takie jak dziki czosnek, pokrzywa, piołun, lawenda, rozmaryn czy mięta.
  • Użyj swatters kretów, nie są to najbardziej przyjazne metody, ale z pewnością najbardziej skuteczne.

Chociaż nie są one szkodliwe, ważne jest, aby trzymać krety z dala od swojego ogrodu. Zapamiętaj więc te wskazówki i zacznij zapobiegać lub eliminować krety ze swojego domu.

Co zrobić, jeśli nadal nie mogę pozbyć się pieprzyków?

Jeśli okaże się, że powyższe naturalne wskazówki nie są wystarczające, można rozważyć zastosowanie bardziej radykalnych metod, takich jak użycie pułapek na krety, które niestety nie zagwarantują dobrych rezultatów. Zwłaszcza, że zwierzęta te są bardzo trudne do odłowienia, ponieważ są bardzo wrażliwe na działalność człowieka. Jeśli nie jesteś pewien, co robisz, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą zajmującym się eksterminacją kretów, który będzie w stanie doradzić Ci najlepszy sposób radzenia sobie z problemem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by malwina 293 (@malwina293)


Przy odrobinie organizacji i cierpliwości można osiągnąć nienaganne rezultaty. Zacznij więc od zlokalizowania kretowisk, a następnie wypróbuj najpierw powyższe środki zaradcze. A jeśli nie działają, nie wahaj się skontaktować z ekspertem od eksterminacji kretów, który będzie wiedział, jakich produktów i narzędzi użyć, aby pozbyć się tych małych ssaków.

Krety to pożyteczne zwierzęta, które przyczyniają się do poprawy jakości gleby poprzez jej osuszanie i napowietrzanie poprzez swoje podziemne tunele. Mogą one jednak powodować szkody na plantacjach, dlatego ważne jest, aby trzymać je na dystans. Aby to zrobić, upewnij się, że Twoja gleba jest dobrej jakości i zastosuj 8 naturalnych wskazówek wymienionych powyżej, aby utrzymać krety z dala od Twojego ogrodu. Jeśli po zastosowaniu tych wskazówek i rozwiązań nadal masz trudności, nie wahaj się skontaktować z profesjonalnym tępicielem kretów przed majem 2023, aby uzyskać czysty i bezpieczny ogród.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.