Strona główna » Zwierzęta » Oto znaczenie trzepaczek u kotów i dlaczego nie należy ich przycinać ani dotykać

Oto znaczenie trzepaczek u kotów i dlaczego nie należy ich przycinać ani dotykać

Oto znaczenie trzepaczek u kotów i dlaczego nie należy ich przycinać ani dotykać

Jedną z najbardziej niezwykłych cech kotów, oprócz ich zachowania i zwinności, są ich trzepaczki. Te długie ” anteny „Antenki” znajdujące się między nosem a kufą są nie tylko ozdobą wyróżniającą się na twarzy, ale pełnią ważną funkcję w ich anatomii.

Kocie wąsiska są wielofunkcyjne i choć na pierwszy rzut oka widoczne są tylko te na czubku pyska, mają również te wydatne przedłużenia na uszach, oczach i przednich nogach, według Puriny, firma produkująca karmę dla zwierząt.

Narząd ten rozciąga się symetrycznie wzdłuż ich ciała i ma parzystą liczbę po każdej stronie ich anatomii. „W sumie jest ich 24, aby dokładnie zmierzyć ich środowisko”powiedział producent karmy dla psów i kotów.

Te „szorstkie włosy”które są znacznie większe niż ich futro, to czujniki wibracji, które pomagają im mierzyć odległości podczas polowania na ofiarę i pozwalają im zachować zdolność widzenia w nocy.

Gdy kot chodzi w całkowitej ciemności, czy to na ulicy, czy w domu, zwykle pozostaje niezauważony, nie obija się o przedmioty czy meble, bo te „narządy zmysłów” pomóc mu wygenerować bliskie pole widzenia, by poruszać się jak najzwinniej.

Oto znaczenie trzepaczek u kotów i dlaczego nie należy ich przycinać ani dotykaćŹródło: Capture Instagram
Jak działają wąsiska

Koty potrafią wyczuć prądy. Koty są w stanie wyczuć prądy powietrza za pomocą swoich wąsów; powietrze w pomieszczeniu zmienia się w zależności od tego, gdzie znajdują się przedmioty. Zwierzęta te są więc w stanie dostrzec, gdzie znajdują się przeszkody. To, w połączeniu z ich doskonałym widzeniem w nocy, sprawia, że są w stanie poruszać się w ciemnych miejscach.

Oto znaczenie trzepaczek u kotów i dlaczego nie należy ich przycinać ani dotykaćŹródło : Capture Instagram

Według informacji ze strony internetowej dedykowany dla zwierząt domowych, Zwierzęta domowe, te narządy zmysłów są bardzo szczególne, ponieważ pozwalają im utrzymać równowagę podczas skoków z jednego miejsca na drugie.

Whiskers przesyłają informacje do mózgu, gdy chodzą, co powoduje, że budują mapę sensoryczną tego, ile siły muszą użyć, by przeskoczyć z jednego miejsca na drugie, w którym kierunku się poruszać, i pomaga im zawsze lądować na nogach.

Ten narząd zmysłów jest połączony z ich układem mięśniowym i nerwowym, Dlatego jest to kończyna, o którą należy zadbać podczas przycinania ich włosów.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.