Strona główna » Zwierzęta » Oto zmiany, jakie przechodzi kot po kastracji

Oto zmiany, jakie przechodzi kot po kastracji

Jakie zmiany przechodzi kot po kastracji?

Większość wykastrowanych kotów wykazuje zmiany behawioralne i zmiany fizyczne. Niektóre są pozytywne, takie jak bardziej pokojowe nastawienie do innych zwierząt. Ale inne mogą być negatywne, jeśli nie zostaną przewidziane, takie jak przyrost masy ciała.

Po kastracji, zawsze oczywiście za radą lekarza weterynarii, najczęstsze zmiany, jakim ulega kot to:

  • Kotka nie będzie już miała rui. Będzie więc miała mniejszą potrzebę rozmnażania się i próbowania ucieczki z domu w tym celu.
  • Przestanie „oznaczać” swoje terytorium. Przy mniejszym instynkcie terytorialnym kot nie będzie oddawał moczu w celu oznaczenia swojego terytorium.
  • Będzie spokojniejszy. Wykastrowane koty stają się spokojniejsze i bardziej zrównoważone emocjonalnie ze względu na brak wahań hormonalnych. To znaczy, że nie mają tylu emocjonalnych wzlotów i upadków, jak gdyby żyły ze zwykłymi okresami rui.
  • Będzie mniej podatny na pewne patologie. Sterylizacja zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z jądrami i prostatą (w przypadku mężczyzn). U kobiet pozwala uniknąć ryzyka niechcianej ciąży, a także problemów z macicą lub jajnikami.
  • Mają zwiększony apetyt. Mimo że jest spokojniejszy, jego apetyt może się zwiększyć. I tak jest zazwyczaj w tym przypadku. Należy zatem zadbać o to, aby nie stał się otyły. To mogłoby faktycznie zagrozić jego zdrowiu.

Oto zmiany, jakie przechodzi kot po kastracjiŹródło : Capture Instagram
Jak karmić wykastrowanego kota, aby nie przybierał na wadze?

Po kastracji trzeba będzie zmodyfikować dietę kota, aby zaspokoić jego nowe potrzeby żywieniowe. Tendencja do nadwagi jest powszechna u tego nowego Tendencja do nadwagi jest powszechna w tym nowym etapie życia Twojego pupila. Nie powinien on jeść zbyt dużo tłuszczu.

Należy wybierać żywność naturalną i sformułowaną specjalnie dla kotów sterylizowanych. Ważne jest, aby karma była bardzo atrakcyjna dla zwierzęcia. To znaczy, że powinna smakować kotu.

Oto zmiany, jakie przechodzi kot po kastracjiŹródło: Capture Instagram
Co jeszcze możesz zrobić, aby Twój kot nie był otyły?

Oprócz dostosowania jego diety do nowych potrzeb żywieniowych po kastracji, istotne jest, aby zawsze miał dostęp do czystej, świeżej wody. Im więcej jej wypije, tym lepiej. Ułatwi to diurezę i rozcieńczenie moczu.

Bardzo ważne jest również motywowanie kota do ćwiczeń. Chociaż w tym nowym etapie zauważysz również, że będzie miał więcej chwil odpoczynku i powinieneś je uszanować. Baw się z nim, zaoferuj mu drapaki, schrony na różnych wysokościach, aby mógł się wspinać … w skrócie, spraw, aby to było Upewnij się, że jest aktywny i porusza się.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.