Strona główna » Zwierzęta » Oto zaskakująca mieszanka między lampartem a lwicą

Oto zaskakująca mieszanka między lampartem a lwicą

Krzyżówka lwa i tygrysicy, wynik interwencji człowieka, dała niewiarygodnie duże zwierzę. Żyje ono w ogrodach zoologicznych i siedliskach kontrolowanych przez człowieka. Tygrys jest największym kotem na świecie, waży ponad 400 kg i mierzy ponad trzy i pół metra. W tym przypadku będziemy mówić o innym dziwnym krzyżu zwierzęcym: lampart, krzyż między samcem lamparta i lwicą.

Po tym pierwszym wydarzeniu, niektóre ogrody zoologiczne w Niemczech, Włoszech i Japonii zaczęły krzyżować lamparty z lwami. Rzeczywiście, w Japonii lwica Sonoko i lampart Kaneo zdołały począć w sumie 5 młodych w dwóch porodach. Ale jak wygląda lampart i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Bardziej lampart niż lew

Według strony internetowej, lampart bardziej przypomina lamparta niż lwa. Rzeczywiście, ma pomarańczowy kolor z kilkoma ciemnymi plamami na skórze. Chociaż te rozjaśniają się z biegiem lat. Jednak głowa zwierzęcia jest bardziej podobna do lwa, ma kwadratowy kształt, a niektóre mają nawet grzywę.

Oto zaskakująca mieszanka lamparta i lwicyŹródło : Capture Instagram

Ogólnie rzecz biorąc, lampart jest zwierzęciem samotnym. Ponadto mają nieco agresywne zachowanie; są potomkami dwóch wielkich kotów. A także żyją w stadach. Zwierzęta te ważą zazwyczaj od 130 do 170 kg i mogą mieć nawet 2,20 metra długości, mierząc od głowy do ogona.

Oto zaskakująca mieszanka lamparta i lwicyŹródło : Capture Instagram

Lampart żywi się głównie mięsem. Będąc mięsożercami, ich dieta jest bardzo zróżnicowana. Mogą więc jeść małe ofiary aż po znacznie większe, takie jak zebry czy bawoły. Jeśli jednak mówimy o średniej długości życia, to szacuje się ją na około 13 lat.

Jeśli chcielibyście przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.