Strona główna » Zwierzęta » Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Chihuahua

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Chihuahua

Jego wielkość sprawia, że jest bardzo pożądanym psem dla rodzin lub dla osoby samotnej. Przyniesie szczęście, towarzystwo, lojalność i dużo miłości. Ponadto posiada cechy, które czynią go idealnym pupilem: zdolność, szybkość i inteligencję.

Na stronie Chihuahua wywodzi się z największego Stan Republiki Meksykańskiej. Te psy są idealne jako zwierzęta domowe jako zwierzęta domowe. Jednak ze względu na swoją dostojność wymagają specjalnej pielęgnacji, o której należy pamiętać, aby cieszyć się ich obecnością przez wiele lat. Można znaleźć dwa rodzaje, krótkowłosy i długowłosy; zróżnicowane warianty, aby przejść do pokazów rasowych oddzielnie.

Pochodzenie meksykańskie:

Istnieje pewna różnorodność co do jego pochodzenia. Większość teorii wskazuje jednak na jego meksykańskie pochodzenie. Choć ta teoria jest najsolidniejsza, inni badacze stawiają na kontynent europejski jako punkt emanacji tego cenny mały piesek. W każdym razie jest znacznie więcej dowodów na poparcie pierwszej hipotezy.

To bardzo stare zwierzę, bo Chihuahua od dawna jest kojarzona z Toltekami (X wiek), którzy używali go jako symbolu religijnego w swoich ceremoniach. Również Aztekowie, którzy używali również używali tego psa w swoich aktach kultuDawniej stosowano tylko odmianę z małą ilością włosów.

Źródło : Capture Instagram

Co do jego rodowodu, to również znajdujemy dwa domysły. Niektórzy uważają, że pochodzi on od „Techichi”; pigmejskiego psa z Tuli, który jest bardzo podobny fizycznie do „Tuli”. z Chihuahua. Z drugiej strony inni są pewni, że rodowód pochodzi z krzyżówki psów azteckich i „Telpetzcuintli”; pies ze stanu Chihuahua w Meksyku.

Pierwsza data dla tego zwierzęcia w Meksyku to 1784 rok. Od tej daty w tym kraju występuje nieskończona ilość odmian tego gatunku, o różnych rozmiarach i kolorach.

Sto procent lojalności:

Nasz mały przyjaciel ma niesamowite cechy, które czynią go idealnym towarzyszem. Bardzo czuły, szlachetny, uważny i żywy, jest uważany za jako dobrego stróża. Rzeczywiście, reaguje na każdy dziwny hałas. Ponadto tworzy bardzo bliskie więzi z jedną lub dwiema osobami z jego otoczenia, właśnie tymi, z którymi widzi, że ma najlepsze relacje.

Uważa swojego pana za największego obrońcę i będzie go bronił do ostatniej chwili. Rasa ta nie zdaje sobie sprawy ze swoich rozmiarów. Dlatego może stać się średnie do znacznie większych psów. Uważa dom za swoje terytorium i broni go, gdy tylko ktoś obcy próbuje wejść.

Źródło : Capture Instagram

Jak sprawić, żeby był szczęśliwy:

Na stronie Chihuahua potrzebuje dużo kontakt z człowiekiem w postaci pieszczot. Nie zdziw się więc, jeśli spróbuje położyć swoją małą główkę na twojej dłoni; to znak, że potrzebuje poczuć się przytulony. Z drugiej strony ma bardzo wyraziste oczy. Więc patrząc na nie, będziesz wiedział, czego chce po prostu patrząc na niego.

Trzeba uważać na jego szczególnie delikatne kończyny. Wiele osób uważa, że ze względu na swoje rozmiary jest on idealny dla najmłodszych domowników. Jednak, to nie jest do końca prawda. Rzeczywiście, dzieci nie zdają sobie sprawy z siły, jaką posiadają i mogą go skrzywdzić, nie zdając sobie z tego sprawy.

Wreszcie, zwierzęta te lubią też być nagradzane. A nagroda zwiększa jego pewność siebie. W tym przypadku najlepiej podawać mu małe smakołyki, ponieważ otyłość może powodować problemy. Jeśli podasz mu mokrą karmę, może ona wywołać biegunkę. Dlatego zalecamy podawanie mu suchej karmy, np. kibla. Chociaż wskazane jest racjonowanie ich pożywienia, wolą jeść w małych dawkach w ciągu dnia, a nie wszystko na raz.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zapraszamy do polecam aby odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.