Strona główna » Zwierzęta » Oto technika eksperta, aby nauczyć kota, by cię nie drapał

Oto technika eksperta, aby nauczyć kota, by cię nie drapał

Jest wiele sytuacji, w których kot może rzeczywiście zrobić krzywdę człowiekowi. I to nawet wtedy, gdy nie czuje żadnego zagrożenia ze strony otoczenia. Jednak dość łatwo jest przełamać ten nawyk. Te kilka linijek pokaże ci, jak zapobiec ugryzieniu cię przez kota. Skup się!!!

Oto dlaczego kot gryzie wszystkich!

Oczywiście, że kot nie ugryzie niespodziewanie. Jest wiele powodów, dla których gryzą. atakują wszystkich. To pierwsze wynika z jego poprzedniego życia. Właściciel przygarnął kilka kotków po tym jak błąkały się po ulicach.

W tym przypadku jego bezpańskie instynkty są nadal częścią niego. Na ulicy kot ma tylko jedną rzecz na głowie i to jest walka o zdobycie jedzenie. Dla niego obrona stała się drugą naturą.

To obronne zachowanie zdarza się również z powodu braku komunikacji. Istnieje wiele przypadków, w których kotka nie jest przyzwyczajona do interakcji z wieloma osobami. Ma więc tendencję do ciągłego chronienia siebie, nawet jeśli oznacza to skrzywdzenie swojego właściciela.

W każdym razie nic nie pobije interwencji lekarza weterynarii, aby mieć pewność co do kompatybilne leczenie. Jeśli nie będzie w stanie rozwiązać kociego problemu, z pewnością zna behawiorystę, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

Oto jak modyfikować kocie zachowania!

Już na wstępie należy zaznaczyć, że koty z wiekiem są trudniejsze w szkoleniu. Nie oznacza to jednak, że dorosłych kotów nie da się wyszkolić. Najważniejsze jest to, aby rozpocząć leczenie jak najwcześniej !

Pierwszą rzeczą, której należy unikać jest wyciąganie ręki do kota. Zamiast tego należy użyć zabawki, aby nie zrobić sobie krzywdy. Dzięki temu łatwiej będzie się z kotem bawić. A jeśli zacznie gryźć, wystarczy. zbesztać go surowo , aby zmusić go do zaprzestania.

Oto technika ekspertów, jak nauczyć kota, by cię nie drapałŹródło : Capture Instagram

Podobnie jak dzieci, koty doskonale rozumieją, kiedy nie należy czegoś robić. Trzeba mu tylko dać znać, głośno krzycząc. Ale jeśli nie gryzie, to należy też m.in. nagrodzić go. W ten sposób będzie się starał przyjąć to nowe zachowanie.

Z drugiej strony, są pewne działania, których należy bezwzględnie unikać, ryzykując ponowne wzbudzenie jego gniewu. Zęby i wszelkie inne ostre przedmioty nie powinny być narażone na kontakt z kotką. Należy również unikać gwałtownych ruchów. Jeśli się je wykonuje, ma wrażenie, że się go atakuje.

Upewnij się, że zwróciłeś uwagę kota!

Od najmłodszych lat koty szybko dostosowują się do otoczenia. Jeśli więc zapewnisz mu wszystko, czego potrzebuje, znajdzie schronienie w Twoim domu. Istnieje niezliczona ilość materiałów, które mogą utrzymać jego uwagęjak drzewko dla kota czy tablica do drapania.

Instynkt obronny kota można więc przekształcić w chęć do zabawy. A możliwych aktywności jest mnóstwo! Możesz nauczyć go ciągnąć, pchać lub złapać coś. Jeśli nie wiesz, co kupić, po prostu sprawdź opinia profesjonalisty w tej dziedzinie. Wtedy będziesz wiedział, co robić.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.