Strona główna » Zwierzęta » Oto prosta technika wykonywania resuscytacji na psie

Oto prosta technika wykonywania resuscytacji na psie

Podobnie jak ludzie, kły mogą doznać zatrzymania akcji serca. A widok swojego pupila w takim stanie to bolesna męka dla właścicieli. Dlatego konieczne jest, aby być przygotowanym na wszystkie sytuacje, gdy masz zwierzaka. Dlatego konieczne jest posiadanie pewnej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Rzeczywiście, techniki awaryjne mogą uratować życie twojego psa. Odkryj je w tym artykule!

Psy: co zrobić przed reanimacją!

Są pewne czynności, które muszą poprzedzać masaż serca. Rzeczywiście, musisz najpierw sprawdzić, czy twój pies jest nadal przytomny. Aby to zrobić, porozmawiaj z psem i spróbuj poruszyć jego łapami, aby sprawdzić, czy zareaguje. Jeśli twój czworonożny przyjaciel nie reaguje, sprawdzasz, czy nadal oddycha.

Aby sprawdzić oddech psa, umieść swoją dłoń lub policzek blisko jego nosa. Dzięki temu będziesz mógł wyczuć jego oddech. Możesz również sprawdzić, czy nie ma ruchów klatki piersiowej, które wskazują na upływ oddechu.

Czytaj więcej
Video: Kobieta i jej pies spotkali rzadkie zwierzę, którego nie mogli zidentyfikować

Jeśli zauważysz, że Twój pies nie oddycha lub jego oddech nie jest normalny, sprawdź jego puls. Następnie umieść palec na wewnętrznej stronie uda tuż nad kolanem. Jeśli poczujesz, że nie ma tam tętna, połóż palce wskazujący i środkowy na jego nadgarstku, kostce lub tętnicy udowej.

Udrożnienie dróg oddechowych i insuflacja!

Po wykonaniu powyższych kontroli należy przejść do kolejnego etapu. Polega on na. udrożnienie dróg oddechowych swojego psa. Najpierw należy ułożyć pupila na jego prawym boku. Innymi słowy, powinieneś umieścić swojego pupila tak, aby jego serce znajdowało się na górze.

Upewnij się również, że pies znajduje się na płaskiej, twardej powierzchni. Następnie odchyl jego głowę do tyłu. Następnie otwórz jego usta i wystaw język, aby uzyskać wyraźny widok na jego drogi oddechowe. Jeśli zauważysz. ciało obceNależy je natychmiast usunąć.

Oto prosta technika wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u psaŹródło : Capture Instagram

Jeśli drogi oddechowe psa są udrożnione, ale nadal nie oddycha, należy przejść na technikę insuflacji. W tym celu należy ułożyć dłonie wokół pyska i mocno go przytrzymać. Następnie dmuchaj z jego nozdrzy. Upewnij się, że wentylacja zapewniona przez dmuchanie jest proporcjonalna do wielkości twojego kła. Kontynuuj dmuchanie, aż twój zwierzak znów zacznie oddychać.

Czytaj więcej
Oto jak łatwo usunąć kocią sierść z ubrań

Pies: Masaż serca!

Jak insuflacja, masaż serca różni się w zależności od rasy psa. Dzieje się tak dlatego, że ułożenie rąk nie jest takie samo dla wszystkich rozmiarów. Jeśli Twój pies jest duży lub średniej wielkości, obie ręce powinny być umieszczone na najszerszej części jego klatki piersiowej. Jeśli jednak masz małego psa, zaleca się owinąć jedną rękę wokół mostka, a drugą umieścić za plecami dla wsparcia.

Dłoń w dół to pozycja rąk podczas wykonywania resuscytacji. Siły uciskanie klatki piersiowej powinny pochodzić bezpośrednio z pięty rąk. Jeśli chodzi o tempo masażu, kompresje powinny wahać się między 30 a dwoma oddechami. Nie zapomnij regularnie sprawdzać, czy pies odzyskuje przytomność.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzić nasz Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.