Strona główna » Zwierzęta » Oto lista najbardziej inteligentnych zwierząt na naszej planecie

Oto lista najbardziej inteligentnych zwierząt na naszej planecie

Inteligentne zwierzęta. Istotę uznaje się za inteligentną, jeśli jest ona zdolna do rozumienia, wnioskowania, a więc i podejmowania określonych decyzji. Jest też zdolny do kształtowania pełnego obrazu otaczającej go rzeczywistości. Inteligencja jest więc ściśle związana z rozumowaniem.

Jest oczywiste, że zwierzęta nie spełniają wszystkich wymogów tej definicji, ani nie są w stanie dorównać mocy poznawczej, abstrakcji czy zdolności umysłowej ludzkiego mózgu. Są jednak pewne rzeczy, w których się specjalizują i dostosowują do tego swoje umysły w wyjątkowy sposób.

W pewnym sensie można powiedzieć, że są mądrzejsze lub bardziej funkcjonalne, nawet niż ludzieaby zrealizować te konkretne zadania. Większość z nich pozwala im przetrwać na wolności. To zwierzęta uważane za najbardziej inteligentne wśród milionów, które dzielą planetę ze sobą i z ludźmi.

Wiewiórki (Sciuridae)

Wiewiórki mogą być małe, ale ich mózgi nie powinny być niedoceniane. Chociaż ich inteligencja jest skupiona na tylko jedną rzecz: zbieranie żywności. Jeśli chodzi o organizację poszukiwania jedzenia i przechowywania, ich umysły są szczególnie przystosowane. Dlatego pamiętają dokładnie miejsce, w którym trzymali zapasy jedzenia lub gdzie je dostali, nawet jeśli minął długi czas.

Źródło: Capture Instagram
Słonie (Elephantidae)

W porównaniu z innymi zwierzętami, słonie mają większe mózgi. Ale ponieważ liczy się stosunek masy ciała do masy mózgu, słonie są bardzo inteligentne jak na standardy nieludzkie. Te ogromne pachydermy są zdolne do tworzenia i przetwarzania najbardziej złożonych interakcji społecznych. Wydaje się, że znają takie pojęcia jak empatia i solidarność. I mają doskonałą pamięć.

Źródło: Capture Instagram
Koty (Felis catus)

Ci, którzy mają koty ponieważ zwierzaki znają je bardzo dobrze i mogłyby opowiedzieć nam niesamowite szczegóły o swoich przyjaciołach feliny. Koty są doskonałymi myśliwymi, są zwinne, ciche, wytrwałe i posiadają umiejętność wielofunkcyjna pojemność sensoryczna.

Źródło: Capture Instagram
Psy (Canis lupus familiaris)

Chociaż poziomy inteligencji różnią się w zależności od rasy, generalnie łatwo uczą się nowych umiejętności i szybko reagują na szkolenie człowieka. Ponadto większość psów jest bardzo ciekawska i empatyczna. Ich wysoka inteligencja emocjonalna wydaje się być tym, co prawdopodobnie uczyniło je najlepszym przyjacielem człowieka. A mieszkają w niemal każdym zakątku świata, z wyjątkiem Antarktydy.

Źródło: Capture Instagram
Wieloryby (Balaenidae)

Są znane z dużych rozmiarów, ale nie zawsze z inteligencji. Te ogromne ssaki często używają złożone dźwięki do komunikacji Potrafią się ze sobą porozumieć i bardzo sprawnie koordynować działania grupowe. Potrafią też rozwiązywać problemy i opracowywać strategie zespołowe. Inteligentne zwierzęta.

Źródło: Capture Instagram
Papugi (Psittacoidea)

Chociaż ich słynna zdolność do mówienia jest czysto mimetyczna, jak większość ludzi wie, papugi mają doskonałą pamięć (stąd ich zdolność do naśladowania i powtarzania) i, jak wiele innych na tej liście, mają zdolności rozwiązywania problemów, co może być zaskakujące.

Źródło: Capture Instagram
Delfiny butlonose (Tursiops truncatus)

W odniesieniu do związek między masą masa ciała i iloraz iloraz inteligencjiJest faktem naukowym, że delfiny butlonose mają największe mózgi w królestwie zwierząt. Zwierzęta te charakteryzują się zaawansowanymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Ale mają też pojęcie świadomości i potrafią rozpoznać się w lustrze. Inteligentne zwierzęta.

Źródło: Capture Instagram
Świnie (Sus-scrofa)

Za świnię w średnim wieku uważa się także m.in. inteligentny niż trzyletnia istota ludzka. Potrafią dostosować się do złożonych sytuacji i mają niesamowitą zdolność do uczenia się nowych umiejętności. Ten wyjaśnia dlaczego stali się tak dobrzy zwierzęta zwierzęta domowe.

Źródło: Capture Instagram
Szympans (Pan)

Poza tym, że szympansy przypominają ludziete zwierzęta mają również zdolność do ” pomyśl „Mogą manipulować swoim otoczeniem i używać narzędzi, aby pomóc społeczności w realizacji pewnych zadań. Mogą manipulować swoim otoczeniem i używać narzędzi, aby pomóc społeczności w realizacji określonych zadań. Powszechnie uważa się je za najinteligentniejsze zwierzę na świecie, po Homo sapiens, który nigdy nie może zapomnieć o swojej zwierzęcej kondycji. Inteligentne zwierzęta.

Źródło : Capture Instagram

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.