Strona główna » Zwierzęta » Oto jak trzymać koty, aby nie zostały zranione, według weterynarza

Oto jak trzymać koty, aby nie zostały zranione, według weterynarza

Istnieje kilka powodów, dla których kot denerwuje się, gdy go trzymasz. Z jednej strony dlatego, że czuje się niepewnie, co zmusza ją do drapania cię, by uciec od twoich rąk. Z drugiej strony, prawdopodobnie nie robisz tego we właściwy sposób.

Niejeden kot stresuje się, gdy nosimy go na rękach. DlategoMusisz być wyczulony na poziom tolerancji swojego czworonożnego przyjaciela. Innymi słowy, jeśli np. kot lubi być trzymany na rękach, to docenia tę bliskość. Jeśli Twój kot nie lubi być trzymany na rękach, powinieneś to uszanować.

Z drugiej strony, nigdy nie nalegaj na trzymanie kota z zamiarem by zmusić go do dostosowania się do sytuacji. Im dłużej będziesz trzymać swojego przyjaciela, tym bardziej znienawidzi on bycie trzymanym następnym razem.

Oto kilka prostych kroków, aby zrobić to prawidłowo, aby nikomu nie stała się krzywda

Po pierwsze, musisz wykonać kilka ćwiczeń, aby twój kot Przyzwyczaj kota do swojego dotyku. Skoncentruj się na położeniu rąk na jego klatce piersiowej, podniesieniu go nieco do góry, a następnie zwolnieniu. Kiedy jest z tym komfortowo, możesz zastosować niewielki nacisk, gdy ponownie położysz ręce na jego bokach. Dzięki temu będzie czuł się przy tobie bezpiecznie i pewnie. Nie zapomnij go pochwalić i dać mu dobrą nagrodę.

Weterynarz wyjaśnia: Oto właściwy sposób trzymania kota, aby nie zrobić mu krzywdyŹródło: capture Instagram
Techniki różnią się w zależności od jej komfortu i poziomu zaufania.

Koty mają bardzo specyficzne preferencje co do tego, jak chcą być traktowane. jak lubią być trzymane. Ale najważniejsze jest uspokojenie ich: muszą czuć się bezpiecznie w twoich ramionach i musisz upewnić się, że to czują.

Techniki różnią się w zależności od poziomu Poziom komfortu i zaufania Twojego kota. Trzymając kota należy zawsze używać obu rąk. Ale należy też zaznaczyć, że na tym etapie nie należy zaczynać spacerów, tylko pozwolić kotu oswoić się z sytuacją.

Weterynarz wyjaśnia: Oto właściwy sposób trzymania kota, aby nie zrobić mu krzywdyŹródło: Capture Instagram

Użyj jednej ręki, aby podeprzeć grzbiet kota. Jednak większość kotów lubi opierać swoje łapy na Twoim ramieniu. Jeśli nie, trzymaj kota blisko klatki piersiowej, aby nie czuł się jak zawieszony w powietrzu.

Zawsze pamiętaj, że najważniejsze jest Najważniejsze jest zdobycie zaufania kota, aby czuł się komfortowo w Twoich ramionach.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy sprawdź naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.