Strona główna » Zwierzęta » Oto jak psy widzą życie przez swój nos

Oto jak psy widzą życie przez swój nos

Dla nas wzrok ma fundamentalne znaczenie. Jeśli ktoś oślepnie, jesteśmy głęboko poruszeni i współczujemy, bo zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jest ograniczony. Istoty ludzkie są niemal „analfabetami węchowymi”. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli porównamy nasz słaby zmysł węchu z psim. Psy widzą przez nos.

Jak to się dzieje lub czy jest to wyjaśnione? Wyjaśnia to koncepcja obrazu węchowego. Psy mają milion razy większe możliwości węchowe niż ludzie. Milion, nie dwa, nie trzy, nie pięć.

Oto jak psy widzą życie przez swój nos

Dlaczego? Ponieważ ich powierzchnia węchowa, ta wewnątrz pyska, jest równa powierzchni ich ciała. Ale dodatkowo, na centymetr kwadratowy, mają cztery razy więcej komórek niż my, ludzie. A na każdą komórkę przypada sześć razy więcej rzęsek lub włosków, które są receptorami węchu.

Czytaj więcej
Video: Magik wykonuje pokaz magii dla psów, aby pomóc im znaleźć domy, a ich reakcje są niesamowite

Ale mają też bardzo szczególną jakość. Psy rozróżniają zapachy. Innymi słowy, jeśli pies przechodzi obok domu, w którym przygotowywany jest gulasz, nie czuje tylko zapachu gulaszu. Wyczuwa kukurydzę, czerwoną kiełbasę, mięso, pory.

Spróbujcie zapamiętać zapach, a okaże się, że nie jesteście w stanie go zapamiętać. Tak więc psy widzą przez zapach. Dlatego, gdy są szczeniakami, czasami bardzo trudno jest nam je zrozumieć. Szczeniaki niszczą, unicestwiają przedmioty, zjadają nasze skarpetki, buty, kapelusze itd. i dlatego nas wyczerpują. I dlatego nas wyczerpują.
Jak psy widzą przez nos?Źródło : Capture Instagram

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Powód, dla którego pies preferuje nasze rzeczy lub ubrania leży w finezji jego zmysłu węchu. W szczególności w jego zdolności do rozróżniania zapachów i w pamięci, którą wykonuje, po klasyfikacji, na temat zapachów otoczenia i jego dolegliwości.

Wiele szczeniąt kradnie buty lub pantofle i bierze je w łapki, aby je spokojnie i sumiennie skubać. Ta kradzież nie jest jedynie czynnością zabawową. Ma jednak bardzo głęboki sens, którego nie należy lekceważyć.

Do przeczytania
Ten kot odwiedza swojego hospitalizowanego pana, ale to nie tylko po to, by z nim być

Wszystkie opinie są zgodne, że jest to gest miłości. Rzeczywiście, ze względu na wysoko rozwinięty zmysł węchu psów, one ” przejmują „Następnie przejmują pomieszczenia, które najbardziej skupiają zapach swojego pana, aby utrzymać go jak najbliżej. Dlatego też kradnie twoje ubrania, które pozwalają mu na nawiązanie specjalnej i bardzo bliskiej więzi z tobą i poprzez zapach.

Jak psy widzą przez nos?Źródło : Capture Instagram

Podchodząc fizycznie do jednego z naszych ubrań, pies, a zwłaszcza szczeniak, mówi nam, że chce z nami być.

Co więcej, psy nigdy nie tracą zmysłu węchu. Anosmia lub hyposmia u psów jest rzeczywiście bardzo rzadka.

Jednakże ludzie są dotknięci chorobą i jest ona mało zauważalna. COVID dał nam wskazówkę o chorobie z utratą węchu, co z kolei prowadzi do utraty smaku.

Czytaj więcej
Zrozum, co twój pies mówi ci przez uszy

Ale w przypadku psa, po pierwsze, ponieważ nie cierpi on na COVID tak jak my, nie może zachorować, ale nie może też stracić go w sposób naturalny. Dlaczego nie może go stracić naturalnie? Bo gdyby go stracił, to byłby absolutnie bezbronny.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.