Strona główna » Zwierzęta » Oto jak powstrzymać psa od gryzienia mebli

Oto jak powstrzymać psa od gryzienia mebli

Chociaż może to być dla nas uciążliwe, prawda jest taka, że (prawie) wszystkie psy gryzą meble lub przedmioty w domu, które je przyciągają. Nawet najlepiej wychowane psy to robią.

Faktem jest, że akt gryzienia ma zazwyczaj wiele przyczyn. Takie jak, rozpoznanie środowiskowe, brak ruchu, stres, samotność. I, w przypadku szczeniąt, obolałe dziąsła spowodowane ząbkowaniem. Staraj się więc nie bić ani nie karać go nadmiernie za to, ale raczej zidentyfikuj problem. Możesz wtedy podjąć natychmiastowe działania, aby rozwiązać to zachowanie.

Co możesz zrobić, aby powstrzymać swojego psa przed gryzieniem mebli?
Naturalne środki odstraszające

Do czasu, aż pies nauczy się nie gryźć mebli, Wiele osób używa substancji, które są dla nich nieprzyjemne, aby utrzymać je z dala. Na przykład, spryskując ocet na przedmiotach, do których zwierzę jest szczególnie przyciągane. Innymi skutecznymi naturalnymi repelentami są cytryna lub czerwony pieprz. Można je rozcieńczyć w odrobinie wody i nanieść na meble. W specjalistycznych sklepach dostępne są również specjalne repelenty.

Więcej ćwiczeń fizycznych

Jako technika relaksacyjna, Powinieneś spędzić więcej czasu na zabawie lub spacerze ze swoim zwierzakiem. Ale zawsze rób to w spokojny sposób, w przeciwnym razie ryzykujesz jeszcze większe podekscytowanie swojego zwierzaka. Jeśli jesteś regularnym biegaczem, każ mu biegać z tobą. Możesz również rzucić mu zabawki w parku lub zabrać go w specjalne miejsce, aby bawić się z innymi psami.

Co możesz zrobić, aby Twój pies przestał żuć meble?Źródło : Capture Instagram
Gum Toys

Kolejny sposób, aby powstrzymać go od gryzienia Twoich mebli jest kupienie mu zabawek, które są specjalnie zaprojektowane do gryzienia. Są one bardzo przydatne, zwłaszcza w przypadku młodych psów. Nie tylko zapewnią im rozrywkę, ale także przyniosą ulgę obolałym dziąsłom, na które cierpią z wiekiem. Dodatkowo, aby przyciągnąć ich uwagę i sprawić, że będą się bardziej rzucać w oczy, można zdecydować się na zabawki, które mają światełka, dźwięki lub nietypowe kształty.

Syntetyczne feromony

Jeśli źródłem tej postawy jest lęk, istnieją produkty, które uwalniają feromony i działają antystresowo. Obroże, spraye, zatyczki? Opcje są nieskończone. Te syntetyczne hormony mogą pomóc twojemu zwierzakowi poczuć się bardziej zrelaksowanym, a tym samym nie gryźć twoich mebli.

Co możesz zrobić, aby powstrzymać swojego psa od gryzienia mebli?Źródło : Capture Instagram
Profesjonalna pomoc

A jeśli żadna z tych alternatyw nie zadziała, możesz nawet połączyć kilka technik. Ponadto, możesz rozważyć zasięgnięcie profesjonalnej porady. Trener psów, pedagog psów lub etolog, który bada zachowanie, instynkt i relacje między zwierzętami a ich środowiskiem.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.