Strona główna » Zwierzęta » Oto jak powinieneś pogłaskać kota, aby uczynić go szczęśliwym według nauki

Oto jak powinieneś pogłaskać kota, aby uczynić go szczęśliwym według nauki

Oto jak powinieneś pogłaskać kota, aby uczynić go szczęśliwym według nauki

Koty są z nami już od 4 tysięcy lat. Niektórzy uważają, że kocie mózgi wciąż myślą jak ich przodkowie, dzikie koty, a nie jak zwierzęta domowe, którymi stały się dla ludzi.

Ponadto, tozwierząt, w przeciwieństwie do psów, są samotnikami i lubią komunikować się z nami pośrednio. Natomiast człowiek potrzebuje bliskości i dotyku, czyli odczuwania kontaktu.

Dlatego wielu z nas nie może oprzeć się chęci pogłaskania każdego zwierzęcia, które pojawi się na naszej drodze. Czy to pies, kot czy inne zwierzę, które dotrzymuje nam towarzystwa. Nie oznacza to jednak, że feliny również jak. W rzeczywistości nauka wykazała, że tak nie jest.

Oto jak powinieneś pogłaskać kota, aby naprawdę cię pokochał (według nauki)Źródło: Capture Instagram
Jak pogłaskać kota

Aby kot był szczęśliwy, że jest również głaskany Aby kot był tak szczęśliwy, gdy jest głaskany, jak my, gdy go przytulamy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli to kot się do nas zbliża, to musi sympatia.

Jest również ważne zwrócić uwagę na postawę kota podczas pieszczot, gdyż mówi ona wiele o jego kondycji.

Jeśli mruczy, trzyma ogon prosto i wydaje się, że ugniata przednie łapyto dobry znak. To samo dotyczy sytuacji, gdy kieruje uszy do przodu, macha ogonem na boki lub prosi o kontynuowanie pieszczot, gdy już przestałeś. Wszystkie te gesty oznaczają, że kot jest szczęśliwy.

W rzeczywistości niektóre badania wykazały, gdzie feliny wolą być pogłaskane.

Oto jak powinieneś pogłaskać kota, aby naprawdę cię polubił (według nauki)Źródło: Capture Instagram
Gdzie lubią się przytulać?

U nasady uszu, pod brodą i w pobliżu policzków. Ale nie na brzuchu, grzbiecie czy podstawie ogona.

Z drugiej strony, jeśli jego włosy stają się szczeciniaste, Jeśli jego grzbiet sztywnieje lub odwraca głowę od ciebie, możesz być pewien, że kot nie docenia twoich pieszczot. To samo dotyczy sytuacji, gdy jest on pasywny. To znaczy, jeśli nadmiernie mruga, liże nos lub pielęgnuje się nagle.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać wszystkie te sygnały żebyśmy nie zostali podrapani lub pogryzieni, bo nie pogłaskaliśmy ich odpowiednio… albo dlatego, że próbowaliśmy je pogłaskać, gdy nie miały na to ochoty. Ważne jest, aby umieć uszanować ich granice.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.