Strona główna » Zwierzęta » Oto jak poradzić sobie z eutanazją kota

Oto jak poradzić sobie z eutanazją kota

Jeśli kot jest poważnie chory, w pewnym momencie nieuchronnie pojawia się pytanie. Czy to ukochane zwierzę powinno zostać uśpione w swojej niedoli?

Podjęcie decyzji o eutanazji kota jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej smutnych decyzji, które trzeba podjąć jako koci towarzysz.

Z jednej strony nie chcesz stać z boku i patrzeć na jej męki. Z drugiej strony jest strach przed bolesną stratą: jak możesz żyć dalej bez niego?

Jak moja rodzina poradzi sobie ze stratą kota? Jeśli w gospodarstwie domowym są inne koty, to również pojawia się pytanie: jak one poradzą sobie ze stratą?

Co się dzieje, gdy kot zostaje poddany eutanazji?

Procedura eutanazji kota jest całkowicie bezbolesna. Kot jest wcześniej uspokojony, dzięki czemu cały proces przebiega spokojnie i bez strachu. Zabieg polega na podaniu dożylnie dużej dawki środka znieczulającego, który działa w ciągu kilku sekund.

Zdarza się, że po zastrzyku kot bierze głębokie wdechy lub ma krótki oddech. Czasami po śmierci może mieć mimowolne skurcze lub drżenia mięśni przez kilka sekund.

Jest to normalna reakcja organizmu i nie należy jej mylić z faktem, że kot żyje. Kiedy eutanazja jest przeprowadzana w ten sposóbJest to zabieg szybki, kontrolowany, bezstresowy i bezbolesny.

Czy właściciele powinni być obecni, gdy ich kot „idzie spać”?

Do właścicieli należy decyzja, czy chcą zostać z kotem podczas eutanazji, czy też chcą go zostawić w spokoju.

Weterynarz ujawnia prawdę o uczuciach kota związanych z eutanazjąŹródło : Capture Instagram

Jedną z opcji jest pozostanie z kotem do momentu, aż zaśnie po sedacji, bez konieczności bycia świadkiem całego zabiegu.

Co stanie się z kotem po eutanazji?

Możesz wybrać, co chcesz, aby stało się z Twoim kotem po eutanazji. Twojego kota po jego eutanazji. W zależności od Twoich preferencji, możesz poprosić nas o zorganizowanie jednej z 3 poniższych opcji:

Zbiorowa kremacja
Indywidualna kremacja i późniejszy zwrot prochów w urnie noszącej jego imię.
Pochówek na cmentarzu w Zwierzyńcu.

Proces żałoby u kota

To zupełnie naturalne, by czuć się smutnym i emocjonalnym kiedy twój kot umiera. Nie bój się okazywać swoich uczuć lekarzowi weterynarii. Potrzeba czasu, aby pogodzić się ze stratą, a ty możesz przejść przez mieszankę emocji – smutek, samotność, a nawet złość. To wszystko jest normalne i jest częścią procesu żałoby.

Nie powinieneś czuć się winny lub odpowiedzialny za śmierć kotaDecyzja o eutanazji podejmowana jest tylko w ostateczności i jako akt współczucia, aby uniknąć niepotrzebnego cierpienia.

Zachowaj wspomnienia, które masz o swoim kocie, wszystkie dobre chwile, które miałeś z nim i co najbardziej kochałeś w nim.

Pomoc dzieciom w radzeniu sobie ze śmiercią kota

Naszym zdaniem dzieciom często trudno jest się pogodzić ze śmiercią pupila. To może być ich pierwsze doświadczenie ze śmiercią i ważne jest, aby być z nimi szczerym. Mów im prawdę, zachęcaj do mówienia o swoich uczuciach i dziel się z nimi swoimi uczuciami. Mówić otwarcie o swojego kota i spróbuj przypomnieć sobie dobre czasy. Uważamy, że dobrze jest umożliwić dzieciom udział w całym procesie. Mogą chcieć napisać wiadomość do swojego ukochanego kota, aby zachować w albumie z ich zdjęciami.

Pojawienie się nowego zwierzaka może być dobrym pomysłem w odpowiednim czasie. Najlepiej jednak nie robić tego zbyt wcześnie, bo dzieci Twoje dzieci będą potrzebowały czasu, aby się z tym pogodzić.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.