Strona główna » Zwierzęta » Oto jak daleko może spaść kot i przeżyć, według ekspertów

Oto jak daleko może spaść kot i przeżyć, według ekspertów

Czarny kot skoczył z piątego piętra płonącego budynku w Chicago, USA. Mimo upadku z dużej wysokości, kot przeżył. Dobrze wylądował na wszystkich czterech nogach. Następnie wspiął się po ścianie, by wejść do budynku… jakby nic się nie stało, jak twierdzi Larry Langford, rzecznik miejskiej straży pożarnej.

Historia tego kota z miasta Chicago jest absolutnie niesamowity. Nie jest to jednak najbardziej spektakularny przypadek, jaki kiedykolwiek udokumentowano. W 2012 roku w Bostonie kotka rzeczywiście przeżyła upadek z 19 piętra. A po zbadaniu okazało się, że ma tylko kilka siniaków. Logicznym pytaniem po byciu świadkiem czegoś tak niezwykle efektownego jest: „Jak daleko może spaść kot i przeżyć?

Koty naprawdę mają 7 żyć

Zdolność kotów do lądowania na nogach z dużych wysokości można uznać za jedną z najbardziej imponujących supermocy natury. Sekretem tej supermocy jest „odruch prostowania”. Jest to zdolność kota do obracania własnego ciała w powietrzu, aby wylądować na nogach i zaabsorbować wstrząs, dzięki wysoko rozwiniętemu zmysłowi równowagi.

Podczas upadku, kot obraca się Najpierw jego głowa w kierunku ziemi. Następnie jego kręgosłup skręca się, przednie nogi ustawiają się w odpowiedniej pozycji. I wreszcie jego tylne części ciała szybko wyrównują się z resztą ciała. W tym samym czasie kot wygina kręgosłup w łuk i w pełni rozciąga kończyny, aby zmniejszyć uderzenie.

To również przyczynia się do aby uczynić upadek znacznie mniej traumatycznym jest to, że kot rozluźnia całkowicie swoje kończyny przed uderzeniem w ziemię. Dzięki temu jego mięśnie nie mają prawie żadnego napięcia w momencie uderzenia… co prawie uniemożliwia jakiekolwiek złamanie mięśnia czy kości.

Oto jak wysoko zdaniem ekspertów może spaść kot i przeżyćŹródło : Capture Instagram

Lepiej z góry

Ponadto, co może być decydujące w przypadku upadków z dużych wysokości, to fakt, że jeśli kot ma wystarczająco dużo czasu, jest w stanie ustawić się tak, że jego ciało działa jak spadochron.

A więc, koty odnoszą znacznie mniejsze obrażenia, gdy spadają z dużych wysokości, niż gdy spadają ze średnich odległości.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.