Strona główna » Zwierzęta » Oto doskonała technika socjalizacji agresywnego psa

Oto doskonała technika socjalizacji agresywnego psa

Wbrew powszechnemu przekonaniu, rasa psa nie ma udowodnionego związku z agresywnością czy innymi cechami behawioralnymi. W rzeczywistości pochodzenie tego typu zachowań związane jest ze sposobem socjalizacji szczenięcia w pierwszych miesiącach życia. Pochodzenie tego typu zachowań jest związane ze sposobem socjalizacji szczenięcia w pierwszych miesiącach życia, jak również z traumami, które mogło ono przejść w trakcie swojego życia.

Czy to dlatego, że były narażone na przemoc ze strony innych ludzi, zostały zaatakowane przez psa większego od nich, kiedy byli były szczeniakami. Albo czy dorastali w stresujących środowiskach, psy mają traumy, które wpływają na ich zachowanie. Tak samo jak my.

A zatem, pies, który jest lękliwy lub ma trudności z ustaleniem relacje z ludźmi lub psami, może mieć skłonność do agresji. Aby uniknąć wypadków z tego powodu i rozpocząć proces adaptacji, ujawniamy kilka wskazówek, aby poprawić jego zachowanie.

Doskonała technika socjalizacji agresywnego psaŹródło : Capture Instagram
Dziś przynosimy Wam kilka rekomendacji:

1. Po pierwsze, zidentyfikuj sytuacje, które mogą powodować stres lub niepokój swojemu psu. Nie zmuszaj go do takich sytuacji.

2. Z drugiej strony, trzymaj go zawsze na smyczy i w kagańcu w miejscach, gdzie może stać się agresywny.

3. Następnie stopniowo wprowadzaj psa do innych zwierząt i ludzi. Aby to zrobić, kluczowe będzie zidentyfikowanie momentów, w których zwierzę jest spokojne.

4. Dodatkowo należy zapytać. swojego weterynarza produktów, aby zmniejszyć niepokój, który towarzyszy temu procesowi.

Na koniec pamiętaj, że, w przypadkach trudnych do zarządzania zwierzątMożesz skontaktować się z lekarzem weterynarii, który jest ekspertem w dziedzinie zachowania zwierząt. Pozwoli to na przeprowadzenie profesjonalnego i towarzyszącego procesu. Rzeczywiście, wyniki mogą pomóc Twojemu psu mieć spokojniejsze życie. A także poprawić jego zewnętrzne obszary aktywności fizycznej.

Adoptuj, uratuj życie i zdobądź przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzić naszą ckategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.