Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego według weterynarza nie powinieneś spać z psem!

Oto dlaczego według weterynarza nie powinieneś spać z psem!

Oto dlaczego nie powinieneś spać z psem, według weterynarza!

Wielu właścicieli zwierząt śpi ze swoimi psami. A jednak miałoby to szkodliwe reperkusje dla naszego zdrowia. Tak więc, jedno pytanie wciąż dręczy nas z tyłu głowy. Czy dobrym pomysłem jest dzielenie się wszystkim z naszym futrzanym przyjacielem? Wierni zwolennicy bez wyjątku powiedzą „tak”, ale eksperci powiedzą „nie”, tak jak ten specjalista ds. zdrowia!

Powody, dla których warto unikać spania z psem!

Stwierdzono, że we Francji istnieje wiele gospodarstw domowych, które dzielą swoje życie ze zwierzęciem domowym. Według statystyk Ministerstwa Rolnictwa, prawie co drugie gospodarstwo domowe posiada co najmniej jedno zwierzę. Ale wśród zwierząt domowych, które istnieją, populacja kotów dominuje jeszcze bardziej w każdym francuskim gospodarstwie domowym.

Rząd był w stanie polegać na 14 milionów kotów kontra 8 milionów psów w naszych domach. Niezależność naszych kotów jest głównym tego powodem i przyciąga gospodarstwa domowe. Z kolei psy wymagają całej uwagi swoich właścicieli i w końcu przesadzają!

Czytaj więcej
Spacerowała z psem i została zaatakowana przez stado krów

Pies może trzymać się swojego pana do dzielić się pieluchami. A jednak okazuje się, że spanie z psem nie jest dla nas dobre, według pracownika służby zdrowia. Może to nawet mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Oto dlaczego nie powinieneś spać z psem, według weterynarza!Źródło: Capture Instagram

Wielu specjalistów twierdzi, że dzielenie się pieluchami z psem może powodować ryzyko poważnej infekcji. Oczywiście nasz czworonożny przyjaciel może przenosić na nas mikroorganizmy, kiedy nas liże! A jest to jeszcze poważniejsze poprzez ich sierść i odchody.

Mikroby robią bałagan!

Mikroby przenoszone przez psa to ważny problem którego nie należy lekceważyć. Tym bardziej, jeśli zarażona osoba jest wrażliwa, na przykład właściciel psa o niskiej odporności. I jest to prawdą, nawet jeśli spali ze swoim futrzakiem tylko tymczasowo.

Profesor Alejandra Lerotti, ekspert w dziedzinie roztoczy z University of Reading’s School of Biological Sciences, jest tego pewna. Według niej, najbardziej rozpowszechnionym psim roztoczem jest demodex canis. Zostało to wykryte u kilku osób, ale tylko w kilku przypadkach.

Czytaj więcej
Ponownie połączyła się ze swoim pitbullem po 8 latach rozłąki, emocjonalne spotkanie!

Według specjalisty zakażenie tego drobnoustroju w organizmie człowieka może prowadzić do świerzbu. Dlatego specjalistka chciała uświadomić właścicielom psów skalę sytuacji. Zależało jej na uświadomieniu właścicielom psów znaczenia sytuacji, ponieważ zanieczyszczenie roztoczami może prowadzić do pasożytów, takich jak kleszcze i pchły.

Oto dlaczego nie powinieneś spać z psem, według weterynarza!Źródło: Capture Instagram

„Kleszcze są poważnymi nosicielami boreliozy, wywoływanej przez bakterię borrelia” – wyjaśniła. Zwłaszcza, że te psie robale powracają od wczesnej wiosny. Aby temu zaradzić, istnieje kilka sposobów zaleceń , których należy przestrzegać za wszelką cenę.

Pies: Jak pozbyć się kleszczy na dobre tego lata?

Powinieneś zwrócić się do naturalne metody leczenia takich jak bazylia, tymianek cytrynowy i liść laurowy. Ale zadbanie o trawnik jest również jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć, aby pozbyć się roztoczy! Ponadto zioła te są ważne dla małych naczyń.

W przypadku, gdy pies jest ich pełen, jest bardziej odpowiedni zasięgnąć porady weterynarza. Lekarz weterynarii prawdopodobnie poda psu zewnętrzny środek przeciwpasożytniczy. Leczenie może mieć różne formy, takie jak pipety, spraye lub tabletki.

Czytaj więcej
4 wskazówki dotyczące szkolenia psa z miłością

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy odwiedzenie kategorii Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.