Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego twój pies połknie wszystko, syndrom PICA wyjaśniony

Oto dlaczego twój pies połknie wszystko, syndrom PICA wyjaśniony

Zastanawiasz się, dlaczego twój pupil połyka niejadalne przedmioty? Jeśli twój pies ma obsesyjny nawyk karmienia, ma syndrom PICA! Zauważ, że to zaburzenie odżywiania może mieć wiele skutków zdrowotnych. Co więcej, choroba ta występuje częściej u młodych, szybko rosnących psów. Niemniej jednak, jeśli twój zwierzak nadal ma tę nierównowagę, nie wpadaj w panikę! Rzeczywiście, jest to całkiem możliwe, aby to zmienić!

Psy: Skup się na syndromie PICA!

Ten choroba psów definiowana jest jako zaburzenie zachowań związanych z karmieniem. W jaki sposób objawia się u zwierzęcia? Twój pies może cierpieć na niestrawność pokarmową i chce ograniczyć dzienne spożycie. Aby zastąpić ten brak, zaczyna trawić pewne niejadalne przedmioty. Może to nastąpić poprzez połykanie kamieni, drewna lub brudu!

Jeśli PICA bardzo go dotyka, jest całkiem możliwe, że twój pies będzie spożywał kał. Dlaczego? Te niejadalne przedmioty nie są już w stanie zrekompensować jej głodu. Ta choroba może również dotyczyć niektórych zwierząt i ludzi. Jednak u ludzi ta choroba objawia się inaczej! Charakteryzuje się ona silnym pragnieniem spożywania kredy lub cegieł czy piasku.

Geneza choroby i jej konsekwencje!

Zespół ten występuje u małych, szybko rosnących i rozwijających się zwierząt. W jaki sposób PICA dostaje się do organizmu? Rzeczywiście, wszystko odbywa się na etapie drogą doustną. Ten mikroskopijny robak dostaje się do narządu pokarmowego i powoduje zaburzenia odżywiania. Ale to jeszcze nie wszystko! Choroba ta utrzymuje się do dorosłości, jeśli nie zastosujesz odpowiedniego leczenia. To rozwiązanie dotyczy również Twojego psa!

Jakie inne konsekwencje ma ten zespół? Wpływa na zdrowie i samopoczucie twojego psa. Ponadto, twój zwierzak nie może już trawić niektórych pokarmów. Może to prowadzić do zatrucia pokarmowego lub ryzyka zadławienia się tymi niejadalnymi produktami. Jeśli zespół staje się coraz bardziej nasilony, może wpływać na zachowanie.

Pies: Środki, które należy podjąć za wszelką cenę!

Jeśli zauważysz to niezwykły gest Zabierz swojego psa do lekarza weterynarii tak szybko, jak to możliwe. Wizyta w nagłych wypadkach może tylko zmniejszyć ryzyko dla twojego psa i pozwolić mu na szybki powrót do zdrowia. Ponadto, rozważ zidentyfikowanie źródła niepokoju swojego najlepszego przyjaciela. Jeśli to konieczne, spędzaj więcej czasu ze swoim zwierzakiem. Wykonywanie czynności może być również dobrym czynnikiem w jego rozwoju!

Zarządzaj wzór konsumpcji Codzienna dieta Twojego psa! Chociaż nie jest on odpowiedzialny za ten stan, nie powinieneś zwlekać ze znalezieniem innego rozwiązania dla jego zdrowia. Jaka opieka i diagnostyka jest potrzebna? Po przybyciu do lekarza, twój zwierzak będzie miał dostęp do USG, analizy kału lub innych niezbędnych badań. Krótko mówiąc, zadbaj o swojego najlepszego sojusznika i wspieraj go w tych trudnych chwilach!

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.