Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego twój pies jest czasami dziwny i ukrywa się

Oto dlaczego twój pies jest czasami dziwny i ukrywa się

Jest chory czy coś innego mu dolega? W tym artykule odpowiadamy na pytanie „Dlaczego twój pies zachowuje się dziwnie i chowa?” i mówimy, co zrobić w tej sytuacji, aby mu pomóc.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz być zaniepokojony zachowaniem swojego psa, Oto główne z nich:

On jest chory. Jeśli źle się czuje, to normalne, że chce być sam i odmawia kontaktu. Ukrywanie się jest naturalną reakcją, by w chwili słabości pozostać niezauważonym. W zależności od schorzenia, możesz zauważyć inne objawy, takie jak wymioty lub biegunka, lub możesz nie zauważyć niczego innego, np. bólu lub gorączki.

On jest przerażony. Strach jest jednym z najczęstszych powodów, dla których możesz się zastanawiać, dlaczego twój pies zachowuje się tak, jak się zachowuje. W tym przypadku, on może być również wstrząśniętydysząc, oblizując wargi lub śliniąc się. Wiele psów boi się głośnych dźwięków, takich jak petardy czy grzmoty.

To jest wyuczone zachowanie. Psy są bardzo inteligentne i potrafią skojarzyć pewne sytuacje, np. widząc cię z ręcznikiem w ręku, lekarstwem czy czyścikiem do uszu, z tym, co będzie dalej. Nie trzeba dodawać, że w zależności od tego, co się stanie, twój pies będzie przerażony i ukryje się przed nim.

Antycypacja. Twój partner rozpoznaje twoje wyrazy twarzy i może zauważyć, że jesteś zły i ukrywasz się, aby uniknąć kary. Podobnie, jeśli zrobił coś, o czym wie, że jest złe, może również zachować się w ten sposób.

Źródło: Capture Instagram
Co zrobić, gdy Twój pies dziwnie się zachowuje i chowa?

Jeśli robi to w izolacji, spróbuj sprawdzić, czy coś go wyzwala: burze, specyficzny dźwięk, coś, co chwytasz ręką…

Ale jeśli pies jest dziwny i często się chowa lub ma inne objawy, takie jak brak apetytu, wymioty lub biegunka, lub jest zdezorientowany, warto skonsultować się z weterynarzem.

Jeśli boi się głośnych dźwięków, przygotuj mu w domu bezpieczne miejsce. Może to być taki, który sam wybierze i powinien móc przychodzić i odchodzić jak mu się podoba. Możesz włożyć do niego karton z łóżkiem, aby czuł się komfortowo. Miejsce powinno być jak najbardziej spokojne. Możesz opuścić żaluzje i przyciemnić światła, a odtwarzanie delikatnej muzyki lub telewizji pomoże zagłuszyć hałas z zewnątrz.

Gdy jest przestraszony, nie powstrzymuj go przed ukrywaniem się, gdyż może to pogorszyć jego samopoczucie. Ustal rutynę (posiłki, spacery…), aby wiedział, czego się spodziewać w każdej chwili, a jego niepokój i strach zmniejszy się. Pomocne są również ćwiczenia fizyczne.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta domowe.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.