Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego twój kot zawsze podąża za tobą.

Oto dlaczego twój kot zawsze podąża za tobą.

Czy powinieneś się martwić, jeśli Twój kot podąża za Tobą do łazienki, toalety itp.

Zacznijmy od ustalenia, które kocie zachowania są naturalne, a więc pożądane. Koty to zwierzęta domowe. To prawda. Ale są też felidami. Bieganie, polowanie, patrolowanie i oznaczanie terytorium jest w ich DNA. Nie dziwi więc fakt, że ich zachowanie odzwierciedla umiejętności nabyte w celu przetrwania w dzikim środowisku.

Ludzie natomiast od wieków używali kotów, aby pozbyć się myszy grasujących po ich stodołach. W jakiś sposób, oni mają zachęcał koty domowe by zachować swój instynkt łowiecki. I to jest właśnie klucz do zrozumienia, dlaczego twój kot cię goni.

Dlaczego twój kot podąża za tobą

Istnieje wiele logicznych powodów kociego zachowania, w tym gonitwy. Niektóre są częścią ich natury jako kotów. Inne są częścią ich sposób, w jaki odnoszą się do ludzi. Są nawet powody, które mają więcej wspólnego ze środowiskiem, innymi zwierzętami. Ale także edukacja, którą otrzymały od czasu, gdy były młodymi kociętami.

Dlaczego mój kot chodzi za mną?Źródło : Capture Instagram

Dzięki temu czuje się bezpiecznie. W pewnym sensie twój kot widzi cię jako matkę. Od urodzenia kociak podąża za matką w poszukiwaniu pożywienia, a także po to, by się od niej uczyć. Odgrywasz podobną rolę jak kot: karmisz go, sprzątasz jego kuwetę i uczysz go, co jest akceptowalne, a co nie.

Jest na patrolu z tobą. Koty muszą zaznaczać swoje terytorium. Zachowanie, które być może już zauważyłeś, gdy twój towarzysz ociera się o przedmioty i ludzi. Robi to, aby rozprowadzić swój zapach. Pewnie interpretuje, że jego właściciel robi to samo, gdy porusza się po domu.

Inne przyczyny:

Gra. Wiele kocich zachowań można wytłumaczyć tym, że koty są zwierzęta przyzwyczajone do polowań. Więc może zauważyłeś, że po podążaniu za tobą przez jakiś czas, potem leje na twoje nogi. Tak jak robi to ze swoimi zwierzęcymi ofiarami.

Eksploruje swoje otoczenie. Ciekawość to charakterystyczna cecha kotów. Podczas gonitwy szuka nowych bodźców (przedmiotów lub kątów) dla rozrywki lub nauki.

Jest znudzony. Kotom zamkniętym w domu często brakuje stymulacji, która pozwoliłaby im rozwinąć wrodzone zachowania. Jeśli dodatkowo ich właściciele spędzają dużo czasu poza domem.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.