Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego twój kot woli spać z tobą, a nie z twoim partnerem

Oto dlaczego twój kot woli spać z tobą, a nie z twoim partnerem

Oto dlaczego twój kot woli spać z tobą niż z twoim partnerem

Koty od zawsze były uważane przez ludzi za nietypowe w swoim zachowaniu. W porównaniu z innymi zwierzętami, kotki uważane są za bardzo niezależne i introwertyczne. Jednak dla każdego działania, które podejmuje Twój kot, istnieje powód. Ważne jest, aby spróbować zrozumieć, co motywuje twojego kota, aby upewnić się, że czuje się dobrze w twoim towarzystwie.

Kot ma potrzeby!

Dla wielu osób zachowanie kota to prawdziwa enigma. Niektórzy właściciele są wręcz zdumieni zachowaniem tych kotów. Mogą one jednego dnia być bardzo czułe, a następnego stać się zdystansowane.

Do najbardziej tajemniczych zachowań, jakie może przejawiać kot, należy fakt, że ma on tendencję do. przytulać się do swojego właściciela w nocy. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy właścicielka jest w związku z kimś, kto dba o zwierzę tak samo jak ona. Czy chcielibyście poznać przyczyny takiego zachowania?

Czytaj więcej
Ten kot nie jest zadowolony z czekania na psa przy śniadaniu (Wideo)

Pewnie już słyszeliście, że kotki nieustannie potrzebują ciepła. Cóż, ta potrzeba jest najbardziej intensywna w nocy. A jaki jest lepszy sposób niż przytulenie się do ciebie? Nawet jeśli łóżko i koce wystarczą, aby zapewnić kotu ciepło, będzie on wolał twoje ciepło.

Oto dlaczego twój kot woli spać z tobą niż z twoim partneremŹródło : Capture Instagram

Powody, dla których Twój zwierzak woli Twoje ciepło od ciepła Twojego partnera!

Według naukowców, ciało mężczyzny jest mniej wygodne niż kobiecy. I twój kot prawdopodobnie już to zauważył. Zwróci się do ciebie, aby zapewnić sobie komfort. Ponadto kobiety są bardziej skłonne do okazywania uczuć zwierzętom. Mężczyźni z kolei są mniej ekspresyjni. Dlatego Twój kot chętniej dostanie od Ciebie przytulankę. I ona o tym wie.

Ponadto, koty mają coś, co nazywa się instynkt dominacji.. Z tego powodu kot nieustannie zaznacza swoje terytorium. Kotu trudno też zaakceptować fakt, że musi dzielić się swoim właścicielem z inną osobą.

Oto dlaczego twój kot woli spać z tobą niż z twoim partneremŹródło : Capture Instagram

Z drugiej strony, Twój kot uzna, że nie ma potrzeby stoczyć bitwy przeciwko swojemu partnerowi. W związku z tym zdecyduje się na osiedlenie tylko obok Ciebie, a nie pomiędzy Wami. W ten sposób Twój kot znajdzie komfort, ciepło i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej
Wideo , Oto jak ta kotka wprowadza swoje kocięta do domu, to niesamowite!

Kot musi wzmocnić więź, która łączy go z właścicielem!

Często trudno jest poznać, co naprawdę czuje kot. Jeśli jednak Twój kot ma w zwyczaju wpełzać do Twojego łóżka, by zasnąć, nie ma wątpliwości, że zależy mu na Tobie. Jest to dla niego sposób na. na wzmocnienie więzi jaką rozwinął z tobą.

Jak wszystkie zwierzęta, nastroje kotów szybko się zmieniają. I choć Twój futrzany przyjaciel jest niezależny, zawsze będzie potrzebował Twojego ciepła i czułości. Nie przejmuj się, jeśli cię zignoruje.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzić nasz Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.